Розширена нарада стосовно роботи медичних закладів в умовах нової системи фінансування відбулася у Степанецькій ОТГ.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Степанецької громади.

Наразі в Україні відбувається перехід на нову концепцію фінансування системи охорони здоров’я, адже кошти будуть виділятися не на медичний заклад у залежності від кількості населення, що проживає на території його обслуговування, а будуть направлені відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації із сімейними лікарями.

Відтак, всі медичні заклади змінять свій статус на комунальні некомерційні підприємства (КНП).

Тож бюджет первинної ланки медицини Степанецької ОТГ залежить від кількості підписаних декларацій всіх жителів громади саме з сімейними лікарями Степанецької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

Оскільки гроші «йдуть» за пацієнтом, то кошти, які виділяє держава на кожного громадянина із зеленого списку зайдуть до місцевого бюджету, що дозволить утримувати ті ФПи, які наразі знаходяться на території Степанецької ОТГ. Адже фельдшер буде допомагати на місці тому сімейному лікарю, із яким більшість місцевих жителів підписали декларацію. А якщо це лікар не із амбулаторії, то, відповідно, громада буде змушена утримувати місцеві ФПи зі свого бюджету, адже кошти від держави на пацієнтів будуть направлятися в бюджет іншої амбулаторії, із лікарем якої підписано декларацію.

Тож керівництво Степанецької громади наголошує на доцільності  підписання декларації саме із сімейними лікарями ОТГ, для того, щоб зберегти ФПи і робочі місця своїх фельдшерів, щоб дозволить забезпечити надання своєчасної першої невідкладної допомоги на місцях.

У зв’язку із цим керівництво Степанецької ОТГ ініціювало зустріч із місцевими лікарями, фельдшерами, старостами та депутатами сільської ради. Розглянувши всі варіанти та можливості, вирішили  спільними зусиллями провести роз’яснювальну роботу із жителями громади.

 «Шановні громадяни Степанецької ОТГ, вкотре закликаємо Вас підписати декларації із сімейними лікарями, так як цей крок буде сприяти підвищенню економії бюджету нашої громади та прискоренню позитивних змін у самій системі медичної реформи», - зазначено у повідомленні прес-служби Степанецької громади.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на реалізацію програми «доступна ліки» на Канівщині виділені понад 1 млн.грн.