Державне агентство водних ресурсів України днями  оприлюднило «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Про все».

До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає, встановленим у дозволах на спеціальне водокористування, гранично допустимим скидам, йдеться на сайті установи.  

До найбільших забруднювачів води потрапили аж 5 підприємств, які знаходяться на Черкащині: КП «Уманьводоканал» (34-те місце), КП «ЧЕЛУАШ» (47-ме місце), КП «Водгео» м. Сміла (64-те місце), КП «Міський водоканал» м. Золотоноша (80-те місце) та Ватутінське КВП «Водоканал» Звенигородський район (90-те місце).

За даними Держводагентства, загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод - 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу).

Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії - 6).

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що берег Дніпра поблизу очисних споруд Канева перебуває у критичному стані.