Із 10 лютого у Черкаській області стартував черговий етап щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами – інспекційна кампанія. Інспектори праці Управління протягом 10-21 лютого 2020 року проведуть перевірки роботодавців, які використовують працю найманих працівників.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію Управління Держпраці у Черкаській області.

Як відзначила начальник Управління Олена Лазарєва, протягом 10-21 лютого фахівцями Управління будуть проводитися заходи державного нагляду (контролю) у всіх населених пунктах області.

«У черговий раз закликаю роботодавців офіційно оформити трудові відносини з працівниками. У разі виявлення інспектором праці незадекларованих працівників винних осіб буде притягнено до відповідальності», - наголосила Олена Лазарєва.

Фахівці Управління спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Головного управління Державної податкової служби в Черкаській області особливу увагу приділять роботодавцям, які мають невідповідність орієнтовної кількості працівників, що встановлено під час інформаційно-роз’яснювальних заходів, даним Реєстру застрахованих осіб і в яких відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після здійснених інформаційних заходів.

Управління закликає роботодавців не очікувати перевірок – оформити трудові відносини з працівниками. За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф для роботодавців становить 10 розмірів мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під час перевірки черкаських гуртожитків виявили зброю і засоби для споживання наркотичних речовин.