Про заходи щодо запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та питання готовності Канівської ЦРЛ та Центру ПМСД прийняти імовірних хворих обговорювалися в ході традиційної апаратної наради в.о. міського голови Сергія Ткаченка з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та директорами комунальних підприємств міста.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Новий коронавірус Covid-19 спричинив близько трьох тисяч смертей людей, а захворіло майже сто тисяч у 30 країнах світу. У Китаї та Італії, де інфекція поширена найбільше, міста закриті на карантин, проводиться дезинфекція вулиць і машин. В Україні факту захворювання, викликаного коронавірусом, не зафіксовано. 

За словами головного лікаря Канівського Центру ПСМД Наталії Горьової, канівські медики щоранку інформують область, чи немає хворих з підозрою на коронавірус. 

«В інфекційному відділенні в нас є боксові палати, які готові прийняти хворих. За попередніми підрахунками лікування одного хворого на вірус COVID-19 складатиме до 17 тис.грн. в день. На сьогодні паніку створювати не треба, але необхідно готуватися. Насамперед варто подбати про засоби захисту медичного персоналу – костюми, респіратори тощо», -  наголосила головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник.

Сергій Ткаченко доручив медикам підготувати відповідний лист із вказанням необхідної суми на придбання засобів захисту.

Разом з тим, доки увесь світ «здригається» від загрози поширення коронавірусу, Україну не шкодує цьогорічний вірус грипу.

«Від грипу в Україні за два місяці померло до 50 осіб», - поінформувала Наталія Горьова.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Анатолій Плаха нагадав про основні заходи безпеки:

-         регулярно мити руки з милом;

-         прикривати рот серветкою або носовичком при чханні, кашелі;

-         не чіпати рот, ніс, очі руками;

-         уникати контакту з безпритульними тваринами;

-         не вживати продукти без належної теплової обробки;

-        при підвищенні температури, наявності нежитю, кашлю негайно звертатися до медичного працівника.

Нагадаємо нещодавно ми писали про канівські аптеки, у яких діє програма «Доступні ліки».