Водність річки Рось у створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський у першій половині 2019 року зберігалася значно нижчою за місячну норму і в середньому становила 35-40 % норми.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Погодні умови впродовж весняного періоду сприяли значному зменшенню водності, спостерігалися короткочасні незначні підйоми рівнів води.

За інформацією УкрГМЦ, у третій декаді червня у верхів’ї Росі сформувався незначний дощовий паводок, де загальна амплітуда підйому становила 0,1-0,2 м, проте це суттєвого не вплинуло на водність Росі нижче за течією – вона підтримувалась внаслідок попусків із водосховищ.

Протягом липня рівні води продовжували знижуватись, загальна амплітуда спаду 10-30 см за місяць.

На фоні дефіциту опадів у басейні річки Рось спостерігалась складна гідрологічна ситуація: у верхів’ї річки водність становила 13-15 %, що нижче критерію маловоддя, на притоці Росі – р. Росава водність досягла даного критерію – 20 %. Як відомо, маловоддя – це водність річки з середньої місячною витратою води 20 % та менше.

У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 3,03 м3/с або 18 % липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критерії маловоддя.

Враховуючи прогноз погоди на серпень (температура повітря очікується на 1,5-2,0°С вище за місячну норму, а кількість опадів в межах 80-100 % норми), у серпні на р. Рось збережеться режим низької межі, ймовірним є утримання витрат води меншими за критерії маловоддя та близькими до них.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що берег Дніпра поблизу очисних споруд Канева перебуває у критичному стані.