В Черкаській ОДА обговорили перші підсумки реалізації на Канівщині проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Про це йдеться у повідомленні сайту Черкаської ОДА, інформує «Kanos».

Особливої ваги заходу додало і те, що на ряду з місцевими активістами та представниками влади, участь у ньому взяли і директор проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», Deloitte Consulting, LLP Ібрагім Шехата, заступник керівника проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Алішер Латипов та радник з питань політики у сфері охорони здоров’я USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Алла Василькова.

Так, керівник громадської організації «Від серця до серця» Наталія Несват і заступник головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Білоус повідомили гостям про результати піврічної роботи в напрямку реалізації проекту та подальші плани щодо його втілення

«На сьогодні майже готовий сайт ЗПТ на Канівщині. Влада ж усіляко підтримує зміни та виділяє необхідні кошти на співфінансування проекту, ремонту та оснащення в Канівській ЦРЛ. Зокрема, для цього було виділено 35 тис. грн з міського та 33 тис. грн з районного бюджетів», - відзначила Наталія Несват.

Крім того, вона додала, аби епідемія не переходила в загальне населення, необхідним є упровадження інноваційних підходів, фаст-треку, інтегрованих підходів.

«Нині існує необхідність у наданні інтегрованого пакету особам із потрійною проблемою СІН/ЛЖВ/ТБ – шляхом створення центру інтегрованої допомоги. Наступного року плануємо запровадити інтегровані послуги на первинній ланці. Зокрема, це послуги ДКТ (добровільне консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію/СНІД), анкетування на ТБ, первинний скринінг і призначення контрольованого лікування саме на первинній ланці. Вже обрали населений пункт, де можна це реалізувати – в Межирічі на Канівщині. У цілому ж маємо в планах широке запровадження послуг ДКТ, як на первинному, так і вторинному рівні. Це мають бути підходи до пацієнта орієнтованої системи ВІЛ-послуг, а саме: послуги децентралізації, видачі антиретровірусної терапії, інтегровані послуги, зокрема ВІЛ/ТБ/ЗПТ», - резюмувала Несват.

Водночас перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль наголосив на тому, що успішність реалізації міжнародних проектів насамперед залежить від розуміння, бажання і готовності діяти на місцях.

«Приємно, що нині в нас є така співпраця, коли обласна, районна та міська влада спільно з громадськими організаціями об’єднують зусилля заради єдиної мети. Відтак маємо конкретні результати. Переконаний, чим більше буде таких проектів, тим українське суспільство буде ближчим до європейських стандартів», - констатував пан Віталій.