Кабінет міністрів запровадив карантин по всій країні до 3 квітня – обмежити планують проведення навчального процесу, масових заходів та перенесуть проведення пробного ЗНО.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «BBC News Україна».

Зокрема, міністри вирішили виділити 100 млн гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. До першого червня Кабмін постановив заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення.

Крім того, уряд вирішив закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль.

Також уряд запропонував ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.  Водночас, згідно з повідомленням, обмеження не буде стосуватися заходів державної необхідності.

«Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні», - йдеться в повідомленні.

У Міносвіти ВВС News Україна пояснили, що взагалі рішення про карантин у школах і дистадках ухвалює кожна місцева адміністрація окремо, але як буде в ситуації з карантином на загально національному рівні, поки невідомо.

Крім того, у країні перенесуть пробне Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), повідомили на брифінгу Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Пробне оцінювання з української мови і літератури мало відбутися 21 березня, з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) - 28 березня.

Пробне ЗНО будуть продовжувати вже після карантину.

Карантин з 12 березня запровадили також у Києві. Обмеження стосуватимуться освітнього процесу та масових заходів у столиці. За словами мера Віталія Кличка, влада столиці забезпечить дистанційне навчання в школах та університетах. Також обмежать відвідування дитсадків, мистецьких та спортивних шкіл.

Мер попросив керівників установ та підприємств міста за можливості переглянути робочий графік працівників, у яких є малолітні діти. Також столична влада обмежить проведення концертів, конференцій та інших заходів в Києві. Зачинять кінотеатри та великі розважальні центри.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Черкасах від ускладнень пневмонії померло п’ятеро людей.