Під час суботників, які наразі проходять у Каневі, велоактивісти Канева вирішили не лише прибирати сміття, а й сортувати його.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію у Facebook.

«Таким чином можна обміняти вторсировину на гроші, які підуть на добру справу. А ще зекономити місце на міському звалищі, адже вивезене туди сміття лежатиме там сотні років.

Прибирання+сортування це просто. Коли прибирає група людей достатньо розподілити обов’язки між учасниками процесу. Хтось збирає та зносить до купи, а хтось – сортує прямо на місці. Позитивний досвід вже є – 90% зібраного сміття минулої суботи (23 березня) було здано на переробку. З пластиком вдалося розібратися досить швидко: пластикові пляшки та упаковку здали в місцевий пункт прийому вторсировини і заробили 130 гривен. Кошти відразу витратили на мішки для будівельного сміття. Саме туди складається склобій, який також відправиться на переробку. Оскільки в нашому місті склобій не приймають, проблема вирішується кількістю. З Києва безкоштовно надсилають вантажний автомобіль, якщо буде зібрано 20 тонн склобою. Наразі активісти чекають відповіді мера Ігоря Ренькаса, щодо майданчику для зберігання склобою.

Велоактив закликає всіх долучитися до акції «Прибирання+сортування». Немає сенсу перекладати сміття з місця на місце, тобто збирати його, наприклад, на Набережній і вести на звалище. Є сенс позбутися його раз і назавжди і отримати не лише насолоду, а й приємний грошовий бонус. Купіть собі на зароблені кошти філіжанку смачної кави або подаруйте їх на добру справу і повірте, світ стане кращим», - зазначено у пості любителів велосипедного спорту.

Наступну акцію із прибирання та сортування сміття велоактивісти планують провести вже завтра біля шлюзу. Збір о 9.00 за заправкою БРСМ.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що міський голова оголосив  проведення «суботників» до Дня довкілля.