У приміщенні Будинку культури у селищі Степанецьке відкрили кімнату для фітнесу «Спорт для всіх», а в Степанцях, поряд з відділенням Канівського вищого професійного училища, тренажерну зону для спорту та активного відпочинку. Втілити в життя їх вдалося завдяки конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Канівщино!», що його проводить Фонд «МХП – Громаді» за підтримки Миронівської птахофабрики.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівська птахофабрика».
«Обидві ініціативи відкривають нові можливості для жителів громади, які хочуть подбати про власне здоров’я, зміцнитися й провести час із користю. Тому ми готові підтримувати такі починання й надалі» , – відзначила під час презентації Світлана Березань, менеджерка фонду.
Очільник Степанецької ОТГ Олександр Яременко додав, що завжди приємно, коли в громаді відкривається щось нове, і що разом вдається втілювати в життя саме ті проєкти, які відстоюють люди.
І дійсно, сумніватися в затребуваності проєктів немає причин, адже власне ідея належить місцевим жителям. Так, стосовно фітнес-кімнати у Степанецькому, то їй передувала ціла історія. Як розповіла Леся Трофимчук, завідувачка Степанецької амбулаторії СПЗМ, спочатку зібрання спортактиву відбувалося у фойє Будинку культури:
«Вечорами ми приходили сюди й займалися фітнесом, спортивними вправами, але це було не зовсім зручно. По-перше, не мали необхідних умов та інвентарю, а по-друге – там ще й діти збиралися, щоб пограти, поспілкуватися. Тому, виник задум створити саме спортивну кімнату, де б можна було в комфортних умовах зібратися після трудового дня й позайматися спортом. І завдяки участі в конкурсі, мрія здійснилася! Ми щиро вдячні та впевнені, що це допоможе привабити до спорту ще більше наших односельців».
Реалізувати проект вдалося завдяки спільним зусиллям: по 50 тис. грн виділили Фонд «МХП – Громаді» та Степанецька ОТГ, також 10 тис. грн на придбання матеріалів для сходів надав місцевий підприємець Богдан Подолянець. Допоміг же зі встановленням тренажерів та облаштуванням східців місцевий староста Едуард Костенко.
Минулого тижня новий спортивний простір презентували й на подвір’ї Степанецького відділення Канівського ВПУ. Тут облаштували сім сучасних якісних тренажерів, що дозволить займатися спортом на свіжому повітрі не тільки учням училища, а й працівникам Миронівської птахофабрики, які проживають у гуртожитку, та в цілому жителям села.
Як розповіла директорка Канівського ВПУ Олена Волощенко, бюджет проєкту склав близько 98 тис. грн. Традиційно, фонд інвестував 50 тис. грн, ще 15 тис. грн виділили з місцевого бюджету громади, решту – 33 тис. грн, профінансував навчальний заклад із власних коштів.
«Наша мета – створити комфортні умови для наших дітей. Задля цього ми постійно вкладаємо багато зусиль і ресурсів у покращення матеріальної бази та умов. Для практичних занять цьогоріч придбали сівалку й плуг, маємо плани й на наступний рік. Але, звісно, коштів на всі наші потреби не вистачає, тому такі проєкти як конкурс від МХП, це суттєва підтримка для нас», – прокоментувала Олена Володимирівна.
Загалом у Степанецькому відділенні, де готують трактористів, навчається 70 дітей, серед яких – п’ятеро дівчат. Спеціально до презентації проєкту юні трактористки навіть показали майстер-клас з водіння трактора та вантажівки.
Нагадаємо нещодавно ми публікували графік роботи пересувного соціального магазину Миронівської птахофабрики у листопаді.
Купіть для молоді декілька стареньких станків радянських – фрезерного (наприклад 676) , токарного (16к20).
Вкластися можна у бюджет 4 тис.дол.сша. – щоб зовсім не металобрухт купувати.
Та зробіть проект з молоддю – відновіть станки та зробіть з нього повноцінний ЧПУ.
Бюджет на проект – 25 тис.дол.сша.
***
На ютуб канал зробіть – ще і гроші можете почати заробляти.
***
А ви якимось фуфлом займаєтесь… яке не має ніякого відношення до нашого сьогодення.
Ці фарбовані металеві труби – це гарно, але користі мало для молоді – для її перспектив у сучасному світі.
***