Сьогодні ранкове пленарне засідання Верховної Ради України розпочалось із розгляду питань національної безпеки і оборони. Першим був ухвалений закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців». Про важливість такого закону наголосив і народний депутат від Черкащини Владислав Голуб.

Голова Верховної ради України Андрій Парубій закликав депутатів до активної та результативної роботи парламенту. «Перший блок законопроектів, який пропонується до розгляду – це блок питань національної безпеки і оборони. В залі має бути максимальна мобілізація і дисципліна»,- звернувся до присутніх депутатів голова Верховної Ради.

Після обговорення поправок, першим був ухвалений законопроект закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців». «За» проголосували 261 депутат. Як зазначив у коментарі нашому виданню нардеп від Черкащини Владислав Голуб, такий законопроект є одним із ключових моментів розбудови сильної дієздатної армії. «Я підтримав цей законопроект, бо вважаю, що ми маємо піклуватись не лише про боєздатність армії, а й про соціальний захист військових»,- розповів Владислав Голуб.

Потому 247 голосами «за» був прийнятий ще один закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях».

Додамо, Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців» внесено зміни до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Про військовий обов’язок та військову службу», згідно з якими, одноразова грошова допомога призначатиметься у разі смерті колишнього військовослужбовця, протягом року після його звільнення з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.

Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях» внесено зміни до ряду положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. Цими змінами і доповненнями надано особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Законом також закріплено принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.