Під час урочистих заходів із нагоди відзначення Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера відзнаки Президента вручили вісьмом канівським захисникам та волонтерам.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Урочисті заходи відбулися у залі засідань будинку рад зібралися учасники АТО, працівники Канівського військкомату, представники волонтерського руху в місті та численні гості.

Слова вдячності воїнам і волонтерам звучали від заступника Канівського міського голови Наталії Матінової, військового комісара Канівського ОМВК Ігоря Шишки, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентини Яворської, керівника територіального центру Антоніни Петренко, голови ГО «Канівська спілка учасників АТО – «Нескорені» Євгена Степаненка.

Кращі з кращих були відзначені грамотами та подяками за свій вклад у збереження миру на українській землі. Вісім канівських воїнів, учасників бойових дій, за сумлінне і чесне виконання військового обов’язку було нагороджено відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», зокрема,  сержант запасу Віталій Якубець, солдат запасу Олександр Павленко, старший солдат запасу Олег Клочок, солдат запасу Володимир Семенюта, старший матрос запасу Ігор Зінченко, молодший сержант запасу Юрій Гордий, старший сержант запасу Олександр Мельников, прапорщик запасу Олександр Сорокін. Також хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих воїнів за свободу і незалежність України.

Підбиваючи підсумки роботи волонтерського центру відзначили, що за три роки плідної роботи волонтерами було сформовано і передано воїнам на сході безліч посилок. Так, зокрема, за цей час було сплетено та відправлено на фронт 245 маскувальних сіток великого розміру; сплетено та пошито 19 маскувальних костюмів «Кікімори» для снайперів; пошито 1368 шт. натільної білизни; 401 сидушку на броню; пошито 315 подушок; 180 карематів-трансформерів; 69 комплектів-костюмів термобілизни; сплетено 1580 пар теплих шкарпеток.

«За кожною цифрою стоїть людська праця. Вантажі були відправлені в 68 населених пунктів, в 36 військових підрозділів. Зроблено 19 рейсів в зону АТО. Посилки надіслані індивідуально 163 бійцям», - наголошує Людмила Мальон.

Варто зауважити, що канівський волонтерський рух вийшов далеко за межі міста. Так, часто для виготовлення тих чи інших речей окрім робочих рук волонтери потребували спеціальних тканин, професійного обладнання тощо. Тут на допомогу приходили волонтери з інших міст України , і навіть з-за кордону.

«Так, з німецького міста-побратима Фірзена ми отримали три швейні машинки, з далекої Каліфорнії (США) нам привезли ліки для українських воїнів. Для пошиття «кікімор» шукали спеціальну мішковину. Приїхали мішки до Канева з міста Лева – з самої «Львівської копальні кави». Тому наші «кікімори» були з ароматом кави. Ми дякуємо всім небайдужим канівцям, які відгукуються на наші прохання і допомагають речами, консервацією, нитками тощо», - згадує волонтерка.

Творчо вітали військових та волонтерів у цей день Марина Кузьмак, Євген Литвин, Ярослава Котляр, Олена Степаненко та інші.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чотирьом канівчанам вручили відзнаку Президента.