Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №4194, ініціатором якого був канівський нардеп Владислав Голуб та Олена Сотник.

Про це повідомляє  «Kanos» із посиланням на «Черкащани Live».

Відповідний законопроект передбачає скасування печаток юридичним та фізичним особам-підприємцям і, за прогнозом експертів, саме завдяки ухваленню цього закону Україна підніметься на два пункти в рейтингу Doing Business.

«Закон спрощує господарську діяльність, виключаючи необхідність проставлення відбитку печатки на документах, які будуть подаватися до органів державної влади або місцевого самоврядування. Завдяки застосуванню норм закону буде досягнуто ряд важливих цілей: суб’єкти господарювання отримають реальну можливість здійснювати господарську діяльність без використання печаток; буде зменшено правову невизначеність у сфері використання печаток, що, у свою чергу, призведе до зменшення кількості господарських спорів з цього питання. Закон скасовує можливість відмови у прийнятті документів без відбитку печатки, зменшуючи таким чином ризики корупційних правопорушень», – зазначив Владислав Голуб.

Окрім цього нардеп підкреслив, що печатка – формальність, яка працює в не зовсім розвинених країнах. У більшості країн світу давно не використовують печатки, оскільки підтвердженням справжності документа є підпис. Підпис – це те, що можна перевірити, його можна піддати експертизі. Закон №4194 – черговий крок на шляху уніфікації українського та європейського законодавства, до інтеграції України в європейський простір.