Під час прес-конференції у міського голови обговорили питання захворюваності на кір на Канівщині та заходи для застереження від хвороби.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради. 

За словами директора Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, станом на 1 квітня (за три місяці 2019 року) в області зареєстровано 501 випадок захворювання на кір.

На території Канева та району – 23. З них - 3 дитини (у с.Степанці віком 7 міс., у с.Хмільна віком 9 міс., у с.Таганча – 17 р.). Для порівняння у минулому році за аналогічний період було зареєстровано 14 випадків.

«Епідпоріг ми не перевищили, але кількість хворих зростає. У всіх хворих спостерігався середній перебіг тяжкості, лише одна жінка мала тяжку форму, оскільки на час захворювання була вагітною», - прокоментувала ситуацію головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник.

Починається кір, за словами медиків, як звичайне ГРВІ – підвищується температура тіла, виникає кашель. Опісля з’являються основні симптоми – світлобоязнь, висипи, які розповсюджуються з верхньої частини тіла до низу.

На сьогодні єдина профілактика захисту від кору – щеплення. Відповідно до календаря профілактичних щеплень проводять його у 1 рік, 6 років, 7-18 років і далі кожні 10 років.

«Для дітей вакцинація є безкоштовною. Окрім цього, за кошти бюджетів міста та ОТГ було придбано додатково вакцини для проведення безкоштовних щеплень дорослим. На сьогодні вакцин достатньо. Для проведення щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря», - наголосила Наталія Горьова.

Утім, за словами медиків, дедалі більше канівців відмовляються від вакцинації. Вже зареєстровано 118 відмов від щеплення.

«Варто зауважити, що уникають щеплення навіть люди, які перебувають у зоні ризику - правоохоронці, освітяни і навіть медики, оскільки за своєю професією постійно контактують з великою категорією населення. Утім, тільки вакцинація – єдина профілактика захворюванню на кір. Навіть вона не дає 100% гарантії, що ви не захворюєте. Однак, перебіг тяжкості буде у легшій формі, без можливих ускладнень і летальних наслідків», - резюмувала Наталія Горьова.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що у січні п’ятеро осіб із Канівщини захворіли на кір.