Аномальна спека вже більше тижня тероризує Європу. У Франції, Чехії, Німеччині фіксують 36-39º, Іспанії, Греції та Туреччині аж 40-44º. По всій Європі оголошено червоний рівень небезпеки.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Всесвітня метеорологічна організація вже заявила, що земля ще не переживала чогось подібного з початку вимірювання температури із 1850-х років. До того ж існує ймовірність, що липень стане найспекотнішим за всю історію, тобто з міжльодовикового періоду, а це близько 120 тисяч років тому.

Як і прогнозувалося, потужна хвиля спеки лише зачіпає наш регіон. До того ж, перша половина літа вже виконала план по кількості днів зі спекою, їх було 10, що відповідає середнім показникам. Взагалі, для літа 2023 характерна порційність злив та спеки.

За останні 30 років метеорологічних спостережень на Черкащині, абсолютний максимум липня 38° зафіксовано в Умані у 2007 році. У поточному році 34° зареєстровано лише на метеостанції Золотоноша. А найжаркіший липень із середньомісячною температурою 24,5° спостерігався у 2001 році.

Сьогодні кульмінація спеки: славнозвісна спекотна хвиля Цербера та тривалий майже 14 годинний світловий сонячний день забезпечать 30-33 градуси.

Ще завтра вдень високі 30º збережуться, але у другій половині дня наш регіон відчуватиме вплив атмосферних фронтів з північного заходу, які відзначаться короткочасними грозовими дощами та зниженням температурного фону на 2°.

До кінця поточного тижня стабільної погоди гарантувати не можна, оскільки активізувалися атлантичні циклони, які час від часу надсилатимуть у наш регіон грозові осередки, які не зупинять темпи проведення жнивної кампанії. Температура вночі 13-18°, вдень 24-29°.

У суботу погода зміниться, інтенсивність дощів збільшиться.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що нещасний випадок стався із електрослюсарем на Черкащині.