Заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради Черкаської області» Людмила Перебийніс зазначила, що це дійсно великий прорив та підтвердження результативності роботи педагогів, які люблять свою справу.

 21-22 квітня команда «Покоління N» Центру туризму у складі Варламова Марія,  Власенко Марія, Ждан Єлізавета, Литовченко Анна, Пономаренко Юлія, Прудка Дарина, Тригубець Богдана, Шепотин Дарина,  під керівництвом Альони Шаленої та Тетяни Пономаренко, брала участь в обласному етапі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців. Зліт був організований Черкаським обласним центром туризму та проводився в заочній (дистанційній) формі.

- Зліт проводиться один раз на два роки, – розповідає Людмила Валеріївна. – Тож, протягом цього періоду, команда ретельно готувалась.  Вивчались теоретичні матеріали та проводились практичні заняття з туризму, спортивного орієнтування, краєзнавства, природничих наук. Проводились пошуково-краєзнавчі дослідження  з історії, географії, геології, етнографії, археології, екології рідного краю. Діти створювали презентації за матеріалами досліджень та захищали їх на учнівських обласних та всеукраїнських наукових конференціях. Досліджувалися і відтворювалися народні звичаї та  обряди, розроблялись сценарії та створювались сценічні образи, використовуючи автентичну колекцію Центру туризму та сучасні костюми. В зв’язку з нинішньою епідситуацією робота ускладнилась, адже потрібно було всі конкурси проходити дистанційно. Та це не стало на заваді нашій команді.

Кропітка та системна робота принесла вагомий результат команді Центру туризму під час участі у зльоті: 6 (шість)  І-х (перших) місць у «Захисті творчих майстерень» за презентацію пошукових досліджень «Археологічне минуле рідного краю», «Корисні копалини Черкащини», «Канівщина на старовинних картах», «Екологія Черкащини: стан забруднення атмосферного повітря», «Вечорниці на Андрія», «Подумайте, яка шляхетна мета – боротися за волю України: Андрій Лівицький». Крім того - І місце за обряд «Закликання весни на Явдохи», І місце – в загальному заліку конкурсної програми;        два ІІ-х  місця  принесли «Візитка команди» і участь в «Польових дослідженнях», ІІІ місце – краєзнавча вікторина. У підсумку – команда «Покоління N» виборола І-ше загальнокомандне місце.

– Підсумовуючи участь команди в обласному зльоті, – продовжує пані Людмила, – хочемо подякувати нашим партнерам і помічникам: в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентині Коваленко та  співробітникам Людмилі Сокур, Тетяні Ярмош, Тетяні Чулковій, Ларисі Миколенко, Ользі Ісаєвій, Ірині Вакулі, Віті Дзимі, Віталію Коханчуку, Людмилі Коломієць, Юрію Кардашу,  за науковий супровід у проведенні пошуково-дослідницької роботи за напрямками «Історичне краєзнавство», «Етнографія та фольклор», «Археологія», за партнерство у проведенні відеозйомки візитки команди та обрядодій «Закликання весни на Явдохи» в музеях та на території Тарасової гори. Також щирі слова вдячності працівникам відділу культури виконавчого комітету Канівської міської ради  (начальник Оксана Труфанова) за допомогу у створенні народних костюмів для учасників команди.

Гурткова робота в Центрі туризму не обмежується туристсько-краєзнавчим напрямком. В закладі постійно урізноманітнюються види гурткової діяльності, адміністрація та  педагогічний колектив йдуть завжди назустріч вихованцям, щоб вони могли творчо розвиватися та самореалізовуватися, брати найкраще від своїх наставників.

- Яскравим прикладом такої діяльності є робота нашої молодої, але досвідченої колеги, керівника гуртка «Хореографія» Наталії Яценко, – веде далі свою розповідь Людмила Перебийніс. – Вона вкладає всі свої знання і душу у вихованців. А діти, в свою чергу, наслідують свого наставника і досягають значних результатів. Так на  Міжнародному конкурсі дитячої та юнацької творчості "SEVEN NOTES», –  який відбувся в онлай-форматі, за груповий танець «За лісами-горами» юні таланти посіли 2 місце в номінації «Юніори».  В сольній програмі  конкурсу  призерами стали: Ірина ПУГАЧ за танець «Contemporary» в номінації «Юніори» – 2 місце та Каріна Савченко – за танець «Східний Нюанс» в номінації «Малюки» – 2 місце.   Це дійсно великий прорив! Дівчатка завжди з натхненням біжать до свого найкращого педагога! Часом їм важкувато на тренуваннях, але результат перевершив всі наші сподівання! В цьому велика заслуга і педагога і батьків, які завжди дають колосальну підтримку своїм дітям, вселяють надію в те, що такі маленькі дівчатка можуть отримувати найкращі нагороди.

Канівський міський центр туризму у травні цього року святкуватиме своє 30-річчя. І хочемо відмітити, що всі ці роки в колективі панує командний дух, ведеться злагоджена і цілеспрямована робота з вихованцями. Педагоги центру туризму завжди завзяті та активні, молоді душею, завжди прагнуть досягнути нових вершин.