В Канівській міській раді пройшла прес-конференція, в ході якої стали відомі подробиці проведення стерилізації та вакцинації безпритульних собак у місті.

Про це повідомляє  спеціальний кореспондент «Kanos».

«Починаючи із суботи до нас у місто завітали представники міжнародної організації, яких за умовами співпраці ми маємо забезпечити житлом та харчуванням. З понеділка вже почався відлов та процедура стерилізації безпритульних собак у місті», - розповів під час заходу громадський активіст Антон Савченко.

Водночас, за інформацією директора благодійної організації «Чотири лапи» в Україні Олександри Лісчишиної, загалом протягом двохтижневої співпраці, коли команда буде перебувати у місті, планується стерилізувати по 10 собак щодня, або близько 100 собак за 10 робочих днів.

Крім того, учасники прес-конференції розповіли, що за перші два дні фахівцям організації вже вдалося стерилізувати 28 собак. Для прикладу, у Золотоноші за два тижні стерилізували 104 собаки.

Всі тварини, які пройшли оперативне втручання, мають бірки із номерним знаком. Також фахівці організації наголосили, що відповідні бірки не можна знімати.

«Вчора у нас вже був прецедент, коли жінка зрізала плоскогубцями бірку собаці, оскільки подумала, що її причіпили діти. Відтак ми просимо канівчан, не зривати бірки із собак, оскільки таким чином ми здійснюємо облік та відсвіжування собак», - зауважив директор комунального підприємства «Місто» Дмитро Шайдаров.

Також Олександра Лісчишина порадила міським чиновникам налагодити співпрацю із організацією, яка безкоштовно здійснює підрахунок тварин, що дозволить оператувати реальною ситуацією із безпритульними тваринами в місті. Адже проблема останніх, за її словами, - це результат безвідповідального ставленням людей до своїх тварин.

А от міський голова Канева Ігор Ренькас наголосив на тому, що після двохтижневого рейду процес стерилізації безпритульних тварин буде продовжуватися й надалі.

«Наша програма, яка була розроблена та згодом ухвалена сесією міської ради, по боротьбі із стерилізацією тварин визнана кращою в області. Надалі ми плануємо працювати у межах цієї програми і на базі КП «Місто» будуть по договору найматися фахівці та ветеранар, які продовжать цей процес», - констатував очільник міста.

Наприкінці ж заходу відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між директором міжнародної організації «Чотири лапи» Олександрою Лисчишиною, міським головою Ігорем Ренькасом та очільником комунального підприємства Дмитром Шайдаровим.