Адміністративні санкції на 257 керівників підприємств та стягнення претензій на суму 1,4 млн.грн. – результати перевірок підприємств Черкащини екологічною інспекцією.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Так, протягом 2018 року та І півріччя 2019 року Інспекцією здійснено 331 перевірку суб’єктів господарювання. Складено протоколи та накладено адміністративні санкції на 257 керівників підприємств, з них за невиконання умов дозволів на викиди - 94. На усунення виявлених порушень видано 267 приписів.

За наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря розраховано та пред'явлено 49 претензій та позовів на загальну суму 9 мільйонів 67 тисяч 743 гривні. Стягнуто 45 претензій на загальну суму 1 мільйон 407 тисяч 792 гривні. До суду направлено 7 позовних заяв про зупинення діяльності підприємств, які забруднювали повітря та не мали дозволів на викиди в атмосферне повітря, 4 позови судами задоволено на користь держави.

Завдяки проведеним перевіркам та контролю за станом виконання виданих приписів, на підприємствах Черкаської області проводиться оновлення та заміна фізично та морально застарілого обладнання, встановлюється високоефективне очисне обладнання, що забезпечить зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що посадовця Черкаської ОДА притягнули до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.