На базі Козарівської початкової школи на Канівщині відкрили творчо-розвивальний центр «Гармонія» завдяки його участі у мікрогрантовому конкурсі Благодійного фонду «Час діяти, Україно!» у 2020 році.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Як розповіла Віра Кипа, директор школи та ідейний натхненник проєкту, задум зробити щось подібне у Козарівці з’явився вже давно. «Ми мріяли про таке душевне місце у нашому селі, де можна було б зібратися у колі однодумців, позайматися творчістю, відволіктись від щоденних клопотів, поспілкуватися на спільні теми за чашкою запашного чаю. Хіба це не емоційне розвантаження й відновлення!? І сільські жителі особливо цього потребують. Крім того, це можливість для дітей розвивати свої таланти й креатив, пробувати себе в різних видах мистецтва».

Загалом, в межах проєкту, було відремонтовано одну зі шкільних кімнат, що раніше слугувала методичним кабінетом. «Його ми облаштували у меншій кімнаті, а цю – світлу й простору, вирішили віддати для створення центру, – каже Віра Андріївна. – Розпочали з ремонту – власними силами вирівняли й пошпаклювали стіни, зробили стяжку підлоги й постелили новий лінолеум. Далі придбали необхідні меблі та побутову техніку. Загалом про те, що ми стали одним з переможців конкурсу «Час діяти, Україно!» стало відомо у жовтні минулого року, а вже у січні 2021-го нам вдалось його повністю реалізувати».

До слова, ініціатива козарівчан стала справжнім партнерським проєктом, адже разом із БФ «МХП – Громаді» до справи долучилася й Бобрицька ОТГ, до складу якої після виборів 25 жовтня увійшов Козарівський старостинський округ. Так, інвестиції фонду склали 48 тис. грн, за рахунок яких було придбано меблі та техніку, а громада виділила 25 тис. грн, завдяки чому й провели ремонтні роботи.

Коментуючи співпрацю, менеджери благодійного фонду Микола Єфремцев та Анна Тарасевич зауважили важливість співфінансування, що дозволяє не лише зробити більше, а й демонструє зацікавленість місцевої влади в позитивних змінах у селі. Стосовно ж самого проєкту «Гармонія» було відзначено його якісну підготовку: «В МХП завжди готові працювати й підтримувати громади, які прагнуть до розвитку, які вчаться новому й не сидять на місці. І це ми побачили на прикладі вашої ініціативи створення розвивально-творчого центру», – відмітила Анна.

У свою чергу очільниця Бобрицької сільської ради Олена Штефан додала, що для сіл громади надзвичайно важливо мати підтримку в особі такої потужної компанії як МХП та долучатися до починань Благодійного фонду.

А тим часом, у «Гармонії» вже запанував творчий дух і всіх учасників відкриття запросили до майстер-класу з бісероплетіння. В цілому ж, як повідомила Віра Кипа, нині вже складено графік роботи, згідно з яким діти й дорослі по черзі відвідуватимуть центр. Стосовно ж видів занять, то він досить широкий, адже тут планують займатися вишивкою, квілінгом, оригамі, співами і навіть розвивати фудфлористику.

May be an image of стіл та у приміщенні

May be an image of 4 людини, дитина, people standing, кулька та у приміщенні

May be an image of 3 людини, people standing та у приміщенні

May be an image of 3 людини, people standing та у приміщенні

May be an image of дитина, стоїть, кулька та у приміщенні

Немає опису світлини.

May be an image of 3 людини та у приміщенні

May be an image of 5 людей, people standing, people sitting та у приміщенні

Немає опису світлини.

May be an image of 2 людини, книга, квітка та у приміщенні

May be an image of 6 людей, people sitting та у приміщенні

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що незабаром на Черкащині стартує проєкт «Розвиток села та протидія COVID-19  через сприяння росту малого та мікропідприємництва».