Представники ГО «Альтернативний контроль» з Канева Антон Савченко та Єлизавета Георгієва активно реалізовують проєкт «Сортуй відповідально!» , що влітку став одним із переможців мікрогрантового конкурсу від Благодійна організація «Благодійний фонд «МХП-Громаді» «Час діяти».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

«Минулого року ми вийшли з екоініціативою про роздільний збір сміття на участь у Громадському бюджеті Канева. На жаль, нам трохи не вистачило підтримки для перемоги й фінансування ми не отримали. Але екологічну діяльність все ж не полишили. Навпаки, продовжили популяризувати сортування відходів на теренах рідного міста. А потім дізналися про конкурс від благодійного фонду МХП, вирішили взяти участь і в нас вийшло! На реалізацію свого проєкту «Сортуй відповідально» ми отримали близько 44 тис грн.», – розповідає Антон Савченко.

Отож, на виконання проєкту екоактивісти розробили цілу просвітницьку кампанію, в межах якої виготовили інформаційні матеріали, а також комплекти для роздільного збору сміття, з якими нині влаштували серію тренінгів у навчальних закладах Канева.

«Підростаюче покоління – найбільш гнучка аудиторія і саме через дітей та молодь ми хочемо впроваджувати культуру сортування в місті. Саме тому нині ми проводимо такі зустрічі у школах та училищах. Під час тренінгу ми розповідаємо дітям про всі наслідки хаотичного збору й викидання сміття. Приміром, показовий факт - звичайна пластикова пляшка розкладається протягом 400-1000 років. Та й то, вона не зникає безслідно, а розкладається на мікропластик, а потім через грунт, воду й повітря ми споживаємо цю пляшку. Що стосується, Канівського сміттєзвалища, то за словами фахівців, його потужностей вистачить ще на 10 років. Тож для того, щоб не дійти цієї межі, нам вже зараз потрібно впроваджувати сортування. Якщо ми будемо сортувати, то завдяки тому, що частина відходів піде на вторинну переробку, загальна кількість відходів на сміттєзвалищі зменшиться на 50%», – зауважила тренерка та консультант з екологічного та свідомого споживання Ліза Георгієва.

Між іншим, завдяки зусиллям Лізи у вересні у Каневі почала функціонувати сортувальна станція «Мій дім», що розташована на вул. Соборній. «Тут ми приймаємо скло, макулатуру, метал та пластик. Головна умова – сміття має бути чисте, без забруднень. Далі передаємо зібрані відходи на переробку профільним підприємствам. Однак в наших планах – розширити можливості станції. У майбутньому хочемо розвивати тут три напрями: безпосередньо прийом сортованого сміття, часткова вторинна переробка з допомогою спеціального обладнання та освітній центр, завдяки якому будемо далі просувати культуру сортування», – розповідає Ліза.

Саме про це активісти «Альтернативного контролю» розповіли вже практично у всіх шести школах Канева, а також у Коледжі культури та мистецтв, Вище професійне училище та закликали до сортування учнів і педагогів. Крім того, всі заклади отримали в подарунок комплект контейнерів.

Зображення може містити: у приміщенні

Зображення може містити: одна або кілька осіб, люди сидять та у приміщенні

Зображення може містити: 3 людини, люди сидять та у приміщенні

Зображення може містити: 2 людини, люди сидять

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі визначили переможців футбольного турніру пам’яті Віталія Святуна.