Канівський міський голова Ігор Ренькас зустрівся із представниками релігійних громад, працівниками Канівської багатопрофільної лікарні, відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, відділення поліції.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України ми досягли піку третьої хвилі захворювання на COVID-19, який триватиме 2-3 тижні. Відтак, найскладніший період випадає саме на Великодні свята, після яких може бути масовий спалах. Ситуація складна і напружена. До нас щодня на госпіталізацію поступає до 10 осіб. Змушені розгорнути вже третій стаціонар», - відзначила головна лікарка Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник.  

Медик наголосила, що перебіг хвороби цього разу набагато складніший. Відтак, лікарі побоюються, що у разі збільшення кількості інфікованих вони просто не в змозі будуть врятувати всіх.

«Реанімаційне відділення повністю завантажене. Усі апарати штучної вентиляції легень уже зайняті. Прошу з розумінням поставитись до ситуації, що складається, і не допустити скупчення людей. Попередити їх і застерегти від непоправного. В іншому разі лікарі просто не зможуть надати допомогу всім потребуючим. Ми змушені будемо обирати – кого з людей підключати до апарату ШВЛ, а кого – ні», - звернулася до представників церкви Віра Шапошник.

«Минулого року на Великодні свята були значні порушення карантинних вимог, особливо в Успенському соборі – людей повен храм, більшість без масок. Може, віряни думають, що їх Бог захистить від коронавірусу? Ні, не захистить! Потім вони помиратимуть у лікарні», - зауважив міський голова Ігор Ренькас.

Представники релігійних громад запевнили, що зі свого боку зроблять все можливе, аби не спровокувати ще більшого поширення хвороби. Однак, наголосили, що значною мірою, це залежить від самих людей.

«Священик – це пастир. Він піклується про своїх людей і не буде свідомо наражати їх на небезпеку. Тому ми будемо реагувати відповідно до ситуації. Проведемо бесіди зі священиками, будемо попереджати людей та наголошувати, щоб дотримувалися заходів безпеки. Але літнім людям дуже важко щось довести. Щоб там не було на Великдень бабуся обов’язково прийде до храму. Це - традиція! Разом з тим площа парку біля Успенського собору та й погода цьогоріч дозволяють провести богослужіння навіть надворі», - зазначив представник Успенського собору отець Єпіфаній.

Зі свого боку Віра Шапошник наголосила на обов’язковому дотриманні соціальної дистанції, оскільки на вулиці теж можна підчепити «ковід».

Представники правоохоронних органів зауважили, що на сьогодні Канівська міська територіальна громада відноситься до «помаранчевої» карантинної зони, але масове нехтування елементарними заходами безпеки призведе до її стрімкого «почервоніння». Це стане приводом для закриття шкіл і дитсадків, закладів торгівлі, призупинення руху громадського транспорту тощо.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за вихідні на Канівщині виявили 47 нових випадків захворювання на COVID-19.