Особливістю  поточного тижня у нашому регіоні є активна циклонічною діяльність: різке і часте коливання температури повітря, значні опади, слизькі дороги та снігові замети, які виникнуть внаслідок боротьби арктичного антициклону та серії південних циклонів, які один за одним, 9, 10 та 11-12 лютого, переміщуючись на північний схід, зумовлять суттєве ускладнення погоди.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Сьогодні на ранок висота снігового покриву на Черкащині найбільша в Україні. Сніг залягає рівномірно, висотою 16-22 см.

Атмосферні фронти першого південного циклону найближчої ночі продовжать засипати снігом Черкащину. Із небезпечних явищ чекаємо хуртовини, на дорогах снігові замети, ожеледицю, посилення вітру 15-20 м/с, та значний сніг. Оскільки вночі циклон проходитиме через Черкащину, прогнозується аномальний хід температури від 9º до 1º морозу, тому місцями можлива ожеледь та налипання мокрого снігу.

Внаслідок хуртовини та посиленого вітру до ожеледиці на дорогах приєднаються снігові перемети, які можуть значно ускладнювати дорожній рух. Враховуючи значне накопичення снігу, комунальникам варто прикласти максимум зусиль для очищення доріг та тротуарів.

Другий циклон 10 лютого переміститься через південні області України. Прогнозуємо температуру вночі 4-9º морозу, вдень 0-5º морозу на фоні мокрого снігу та дощу. На дорогах ожеледиця.

А ось найбільш «капосний» третій циклон очікується вже ввечері 11 та 12 лютого. Саме він спочатку різко підвищить температуру до 2º тепла, а потім, відкривши доступ ультраполярному вторгненню арктичного повітря, різко знизить її до 8-13º морозу.

Вже у найближчі вихідні під час прояснень морози посиляться до 15-20º, місцями до 24º. На дорогах дуже слизько. Така холодна погода протримається що найменше ще 2 тижні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині попереджають про погіршення погодних умов та закликають водіїв утриматися від поїздок.