Цієї суботи у Каневі відбулися громадські слухання, присвячені утворенню об'єднаних територіальних громад в районі, на яких було вирішено запропонувати Каневу об'єднатися із 60-ма населеними пунктами Канівського району.
Про це інформує спеціальний кореспондент «Kanos».
Розпочав проведення громадських слухань в.о. керуючого справами Канівської міської ради Володимир Святелик, який повідомив, що у п’ятницю відбулася сесія Яблунівської сільської ради, на якій 7 із 12-ти депутатів сільської ради підтримали рішення об’єднатися з Каневом.
Крім того, чиновник розповів, що попри невідповідність вимогам закону та принципам добровільного територіального об'єднання, Степанецька сільська рада розіслала листи по 55-ти населених пунктах району з пропозицією об’єднатися у Степанецьку територіальну громаду.
Зауважимо, що станом на сьогодні, у Черкаській області є 3 об’єднані територіальні громади. До кінця року заплановані вибори ще у 8-ми новостворених громадах.
Наразі, згідно із запропонованих попередньо моделей об'єднання, у Канівському районі планувалося утворити 3 громади із центрами у Каневі, Степанцях та Ліплявому.
Проте, у такому випадку, за фінансовими розрахунками Ліплявська громада не буде економічно спроможною.
Зважаючи на це, на розгляд громадських слухань була винесена ідея підтримати пропозицію направлення листів 60-ти населеним пунктам стосовно об’єднання в одну громаду із центром у Каневі.
Присутні на громадських слуханнях жителі Канівщини виявили неабиякий інтерес до такої ідеї та піднімали в ході обговорення ряд важливих та актуальних питань. Зокрема помічник депутата облради від ВО «Черкащани» Володимира Братаніча Микола Фесенко поцікавився, а чи є у міській раді фінансові розрахунки видатків на 1 мешканця у різних випадках об’єднання та чи є розроблений примірний статут ОТГ.
Керівник громадської ради при міськвиконкомі Олександр Корнєєв зауважив, що наразі процесу добровільного територіального об’єднання заважають амбіції місцевих «царьків» та запропонував навести лад спочатку у Каневі.
В свою чергу, очільник депутатської фракції міської ради ВО «Свобода» Юрій Гамалій підкреслив, що проведення громадських слухань можна розцінювати як реакцію на створення «нашорябівської громади». Також депутат обурився тим, що під час проведення громадських слухань на таку важливу тему, жодного слова не було почуто від присутнього в залі керівника району Дмитра Шелеста.
А от колишній очільник Шевченківського національного заповідника Василь Тулін підтримав пропозицію об’єднатися навколо Канева, адже у місті, за його словами, є всі життєзабезпечувальні організації. Також він висловив ідею, щоб Канів став містом республіканського значення.
Секретар же Канівської міської ради Сергій Ткаченко зауважив, що у випадку, якщо відбудеться територіальне об’єднання по «сценарію РДА», то такого поняття як Канівщина не існуватиме взагалі. Тоді варто буде говорити про появу нового регіону – «Степанщина».
Підсумовуючи, присутній на зібранні міський голова Канева Ігор Ренькас пояснив, що сьогоднішні громадські слухання є свого роду протидією тому, що відбувається із об’єднанням у районі.
«Потрібно бути патріотами свого міста та свого району. Я вважаю, що це розділення району по «клаптям – ганьба», - емоційно зауважив він та закликав докласти всіх зусиль, щоб зберегти Канівський район.
Наприкінці громадських слухань, 37 зареєстрованих їх учасників, включно із головою Канівської РДА Дмитром Шелестом, проголосували за те, щоб міська рада на черговій сесії звернулася до 60-ти населених пунктів Канівщини із пропозицією об’єднатися у Канівську територіальну громаду.
Одразу після цього, голова громадської організації «Фонд розвитку «Шевченків край» Яків Прогнімак пролив світло на інші не менш цікаві факти стосовно подібного формату об’єднання у своєму пості в соціальних мережах.
«Однак сьогодні відомі факти дій керівників Канівського району зовсім у іншому форматі добровільного об'єднання територіальних громад на Канівщині!!! Ще у 2015 році очільники Канівського району зірвали вже готове об'єднання Канева і села Пекарів. Станом на жовтень 2016 року проведені підготовчі роботи і вже готується створення робочої групи по об'єднанню у Канівську територіальну громаду із центром у .... СТЕПАНЦЯХ!!! (За попередньою інформацією вже вісім сільських рад Канівського району дали згоду на таке об'єднання... ). Відповідно із думкою мешканців міста Канева, із пропозиціями, які раніше надала Канівська міська рада до 15 сільських рад Канівщини (відповідно до методики та Законів України) ніхто не рахується і навіть не збирається обговорювати... А сьогоднішня позиція голови Канівської РДА Дмитра Шелеста взагалі не зрозуміла - голосую за єдину об'єднану Канівську громаду, а реально керую процесом об'єднання громад Канівщини у зовсім іншому форматі. Так Ви із розумними, Дмитре Євгеновичу, чи із красивими???!», - задався риторичним запитанням Прогнімак.
Відзначимо також, що відповідними фактами зацікавився і заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань, який пообіцяв з’ясувати ситуацію і додав у відповідь на допис активіста: «Якщо все так, як Ви пишите, то це геть погано».
Протокол громадських слухань Канівської міської територіальної громади по питанню «Про добровільне об'єднання громад в Канівському районі».