Кременчуцьке водосховище — одне з шести великих водосховищ у каскаді на річці Дніпро, що розташоване на території Черкаської , Полтавської та Кіровоградської областей. Площа водосховища становить 225,2 тис. га, об’єм 13,5 млрд. куб. метрів.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського рибоохоронного патруля.
Водосховище використовується для промислового і побутового водопостачання, риборозведення, гідроенергетики, судноплавства, зрошення та рекреації. Режим рівнів води водосховища характеризується весняним наповненням і зимовим спрацюванням.
Водосховище відіграє важливу роль в економіці держави і є основним регулятором стоку річки Дніпро та акумулюючою ємністю для забезпечення водою маловодні райони держави.
У Кременчуцькому в-щі мешкає велика кількість водних біоресурсів, вдала зимівля яких, в деякій мірі, залежить від оптимального рівня води.
Для чого потрібен достатній рівень води:
Для створення оптимальних умов для зимівлі риби.
При зниженні температури води нище 8 градусів, риба мігрує до зимувальних ям, які не завжди є найглибшими місцями річки. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду, щонайменше два метри. Якщо глибина буде меншою а товщина промерзання льоду великою, то зимівля не буде комфортною, через тиск води який відчуватиме під льодом риба. Як результат: риба з тиском води постійно буде боротися, витрачаючи цінну енергію, і худнути.
Для можливого зменшення масового вибивання риби браконьєрами.
В зимовий період, риба стає легкою здобиччю для браконьєрів. Знижується активність (майже до нуля), реакція на зовнішні подразники сповільнюється і при низькому рівні води риба стає вразливішою.
Для того, щоб уникнути ймовірної причини масової загибелі риби та придавлення її кригою на відшнурованих ділянках та мілководдях.
Згідно спостережень на протязі останніх 17 років рівень води, у цей період, в залежності від гідрологічних ситуацій, знаходився на рівні 79,50 – 79,07 м БС, що призводило до утворення багатьох відшнурованих ділянок та мілководь, де залишалася на зимівлю велика кількість водних біоресурсів.
В зимовий період, при аномально низьких температурах, утворюється крига до 50 см, що спричиняє масову загибель риби від задухи та придавлення її кригою на відшнурованих ділянках та мілководдях.
Такі випадки були вже зафіксовані. Як приклад: січень 2010 масова загибель риби від придавлення кригою на виході з підвідного каналу НС рибгоспу «Худяки» та урочища «Очеретяне» Черкаського р-ну; лютий 2010 р, березень 2011 р , лютий 2012 року Під кригою загинули не лише цінні промислові види риб, а й молодь рідкісних видів; 2017 р виявлено факт загибелі риби біля підвідного каналу до НС в с. Єлизаветівка.
Слід зазначити, що у 2021 році, рівень води у Кременчуцькому водосховищі (відповідно до режиму роботи Кременчуцького водосховища на листопад 2021 року), станом на 1 грудня, встановлено 78,60 -78,50 м БС, що майже на 1 м нижче середньобагаторічного рівня на цей період.
Такий рівень води може спричинити випадки масової загибелі водних біоресурсів в зимовий період, що в свою чергу вплине на рибопродуктивність водосховища та погіршення якості води
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащину наближається похолодання із дощами та мокрим снігом.
к Кременчутський воды 5 й президент присвоил все себе. У него при пятилетней власти президенства все носили, потому он и сидел до поздно в своем кабинете решая вопросы о блага народа Украины
Почему все воруют и даже открыто. Да потому что они знают что Украине скоро писец, и с водой и с газом и с электричеством. Если Зеленский не ворует то почему он другим дает, и почему у них такие за поднебесные зарплаты.