В області фіксують певний дефіцит кадрів за робітничими професіями - бракує кваліфікованих слюсарів-сантехніків, слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів, електромонтерів, трактористів, операторів виробничої дільниці, токарів, водіїв навантажувача, робітників з благоустрою та ін.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського обласного центру зайнятості.
За підсумками 9 місяців 2023 року, найбільш затребувані професії на ринку праці Черкащини:
- водій
- тракторист
- прибиральник
- охоронник
- робітник з благоустрою
- укладальник-пакувальник
- сторож
- вантажник
- підсобний робітник
- швачка
- кухар
- продавці
- бухгалтер
- молодша медична сестра
- оператор лінії у виробництві харчової продукції
Є попит на працівників швейного виробництва. Лише у цьому році швейна компанія «Вид» подала 97 пропозицій роботи для швачок, закрійників та розкрійників.
Заробітні плати працівників робітничих професій мають досить непоганий показник рівня оплати праці. Приміром, електромонтеру та налагоджувальнику у ПРАТ «Миронівська птахофабрика» пропонують 22 тис. грн. Фрезерувальнику в АТ «Черкаський автобус» – 28 тис. грн.
З початку 2023 року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 22 545 осіб, з них мали статус безробітного – 17 188 осіб. Понад 2600 роботодавців області з початку року співпрацювали з Черкаською службою зайнятості щодо вирішення своїх кадрових потреб. За цей час від них надійшло понад 9 тисяч вакансій. За сприяння обласної служби зайнятості майже 7 тисяч вакансій (75%) були укомплектовані.
Щоб забезпечити якісний добір кадрів, клієнтам служби зайнятості пропонують пройти безкоштовне професійне навчання або підвищення кваліфікації. Після навчання, безробітний гарантовано отримує робоче місце, а роботодавець – кваліфікованого працівника.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що питання початку опалювального сезону у Каневі розглянуть члени виконавчого комітету.
Я хочу професію прибиральник