За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру посадовій особі Черкаської міської ради за неналежне виконання своїх службових обов'язків, що спричинило збитки бюджету міста майже на 5 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.
За версією слідства посадова особа, виконуючи обов’язки директора одного з департаментів Черкаської міської ради, уклала договір з підприємством на забезпечення послуг з прибирання вулиць міста відповідно до проведеного тендеру. У подальшому, після зміни підприємством системи оподаткування, із податку на додану вартість на єдиний податок, неналежно виконуючи свої обов’язки, порушуючи вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», посадовець не зменшив суму за договором, що призвело до зайвих витрат на майже 5 мільйонів гривень, чим завдано збитків місцевому бюджету.
Службовій особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням ГУНП в Черкаській області за оперативного супроводу Управління СБУ в Черкаській області.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її ви
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що міського голову на Черкащині судитимуть за отримання хабара.
Усе те фігня…
Головне , – це пекельні концерти від Трюфанової та щоб місцеві нацаналісти нас тішили щотижня новими табличками …
***
До речі, поки місцеві націаналісти кришували Ренькаса – за сприяння повісити чергову табличку імені Ілєнко, ми тут дещо новенького з’ясували про цю корумповану столицю України….
Річ про несплачений податок на додану вартість на сотні тисяч гривень – з видобутку піску біля шостої школи у місті Канів.
http://kanos.com.ua/sche-chotyroh-prybichnykiv-vojennoji-ahresiji-rf-vykryla-sbu-u-cherkaschyni-foto/
Ренькас каже, що станом на листопад 2021, біля шостої школи було видобуто піску 10.881 м.куб.
https://i.ibb.co/BZ45Jbz/image.jpg
***
Звіт з виконання контрольного заміру від 25 листопаду 2021 року.
Обсяг котловану – 25.500 м.кубічних (плюс/мінус) 765 м.кубічних (фактична похибка)
https://i.ibb.co/hFCNCB6/5-001.jpg
***
Жодної копійки податку на додану вартість до бюджету України від видобутку цього піску НЕ НАДІЙШЛО ?!
***
Голова міста Канів стверджує, що пісок відпускався безкоштовно, його вартість не враховувалась у актах виконаних робіт.
Таким чином, є підстави вважати, що під час відпуску піску не було сплачено податок на додану вартість на сотні тисяч гривень.
Податковим кодексом України (далі ПКУ) визначено, що постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПКУ).
Така передача товарів розглядається як операція з безоплатного постачання товарів/послуг, яка є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, виходячи із бази оподаткування ПДВ, визначеної п. 188.1 ПКУ.
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни), за винятком: товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; газу, який постачається для потреб населення.
У разі такої операції платник податку зобов’язаний скласти дві податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН: перша – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання – при безоплатній передачі така ціна становить нуль гривень, друга – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/балансової (залишкової) вартості/звичайної ціни над фактичною ціною.
Згідно зі ст. 185 ПКУ операції з безоплатної передачі товарів/послуг платником ПДВ є об’єктом оподаткування ПДВ.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4483
Канівський пісок – за який, судячи з усього , не сплачено ПДВ на сотні тисяч гривень, – у фотографіях та документах.
Скічко – молодець !
Талановитий державний діяч… до того ж, – слуга народу….
https://kaniv.info/theme/sam-reshi-svoju-problemu-cherez-oficialnoe-obraschenie-zajavlenie-k-kanevskim-chinovnikam-i-deputatam.1505/page-43#post-40681
СБУ, може досить вже бавитися та витрачати шалені бюджетні гроші на різноманітних ніщебродів та ідіотів, які постять різні тексти та картинки у однокласниках ?!
Зверніть краще свою увагу на реальну загрозу на місцевому рівні – на тих, які продадуть за одну гривню усе що завгодно….та у яких досвіту з цього приводу чимало….