Евакуація під час пожежі, ознайомлення з роботою пожежного автомобіля, використання первинних засобів пожежогасіння, а також надання домедичної допомоги – про всі процеси дітям та вчителям детально розповіли та продемонстрували фахівці охорони праці та пожежної безпеки «Миронівської птахофабрики» та Регіонального центру логістики м. Канів.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика.
Під час навчань юні учасники дізналися багато корисної інформації, а ще практично тестували вміння під наглядом фахівців: вчилися застосовувати вогнегасник, накладати шини і проводити серцево-легеневу реанімацію на манекені та навіть спробували користуватися пожежним рукавом, наповненим водою.
«Мені найбільше сподобався пожежний автомобіль, – поділилася враженням десятикласниця Вікторія Сахно. – Я навіть не уявляла скільки різноманітного сучасного обладнання в ньому є. Тепер ще більше захоплююсь нашими сміливими пожежниками, які на «ти» з такою складною технікою».
– Відчувається, що у школі приділяють увагу навчанню дітей правилам поведінки на випадок надзвичайних ситуацій і це дуже радує. Так, під час тренувальної евакуації, одягнувши засоби захисту, діти спокійно й організовано вийшли з приміщення. Без жодного галасу чи тисняви, – прокоментував навчання Іван Дердуга, керівник групи охорони праці переробного комплексу. – Ми ж зі свого боку намагалися додати школярам ще більше нових знань та корисних навичок, що в разі небезпеки допоможуть подбати про себе й тих, хто поруч.
Цього ж дня у школі відбулося й відкриття класу безпеки. Тут діти зможуть більше дізнатися про правила реагування на різні надзвичайні ситуації, а також набути необхідних практичних навичок.
Проєкт підтримали на «Миронівській птахофабриці». За фінансової допомоги підприємства для облаштування кабінету придбали навчальні стенди, макети і тренажери для відпрацювання різних вмінь, а також інтерактивну дошку і проєктор.
У класі безпеки діє п’ять локацій: пожежної безпеки, мінної безпеки, домедичної допомоги, а також безпеки життєдіяльності та ментального здоров’я.
«На разі класи безпеки в освітніх закладах дуже актуальні, адже всі ми живемо в умовах повномасштабної війни, – ділиться Інна Басиста, заступниця директора школи. – Наше завдання як педагогів навчити дітей як діяти в тих чи інших ситуаціях, допомогти їм отримати ключові вміння й навички безпечної поведінки».
Зазначимо, що за фінансової підтримки «Миронівської птахофабрики» та Фонду «МХП – Громаді» класи безпеки створено у семи школах Канівщини. Загальна сума інвестицій склала 550 тис. грн.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що комфорт ветерана – відповідальність колективу.