Останнім часом в Україні склалася досить загрозлива епізоотична ситуація щодо поширення вірусу африканської чуми свиней (далі – АЧС).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

З огляду на це 13 серпня було проведено засідання місцевої надзвичайної державної протиепізоотичної комісії Канівської міської територіальної громади. Засідання пройшло під головуванням заступниці міського голови Галини Москаленко за участю представників структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради, старост сіл, представників ДСНС, поліції, Держпродспоживслужби, сільгосппідприємств, голів мисливських і лісових угідь.

АЧС – небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю. Вірус дуже стійкий і довго зберігається в навколишньому середовищі, швидко розповсюджується серед свинопоголів’я. Лише суворе дотримання ветеринарно-санітарних вимог дасть можливість уникнути виникнення та поширення АЧС та величезних економічних збитків.

За інформацією заступника начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Черкаського районного управління держпродспоживслужби Анатолія Баландюка, за перше півріччя 2024 року в Україні вже зафіксовано більше 10 випадків захворювання свиней на АЧС. Зокрема, 2 випадки у Київській області та 2 випадки у Полтавській області, регіонах, які межують із Черкаською областю.

«Підприємства та населення Канівської громади мають тісні економічні, соціальні зв’язки із вказаними регіонами. Існує велика кількість внутрішньо переміщених осіб із різних областей, яка пов’язана із воєнними діями в Україні. Також постійно проходить міграція диких кабанів по всій країні, які є осередком вірусу АЧС. Всі ці фактори створюють щоденну загрозу занесення збудника АЧС на територію Канівської міської територіальної громади. Тому необхідно в найкоротші терміни провести заходи з попередження занесення збудника на територію громади», – зазначив він.

Своєю чергою заступниця начальника  Канівського відділу організації протиепізоотичних заходів лікарні ветеринарної медицини Юлія Депа, повідомила присутнім, що робота з населенням щодо поширення інформації про загрозу відповідного захворювання та наслідків після його виникнення проводиться на постійній основі, як і  консультації по утриманню свинопоголів’я.

У підсумку засідання місцева державна надзвичайна протиепізоотична комісія Канівської міської територіальної громади затвердила протокол заходів із недопущення поширення вірусу африканської чуми, яким зобов’язала відповідних осіб виконувати  профілактичні заходи. Також було створено тимчасову комісію для проведення комплексних обстежень місць громадського харчування та операторів, які здійснюють реалізацію харчових продуктів тваринного походження. З повним текстом протоколу можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що захворюваність на COVID значно зросла на Черкащині із початку серпня – зафіксовано летальний випадок.