У Звенигородському районі зареєстрований летальний випадок захворювання на блискавичну форму менінгококової інфекції - помер 11-річний хлопчик.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Черкаського лабораторного центру контролю та профілактики хвороб.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановлено коло контактних осіб, організовано їх бактеріологічне обстеження, медичне спостереження тощо. За пропозиціями Черкаського ОЦКПХ також проведені профілактичні та протиепідемічні заходи працівниками місцевих закладів охорони здоров’я та освіти.

Менінгококова інфекція – це важке інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями – менінгококами.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Носіїв менінгокока в сотні разів більше, ніж хворих. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).

Прояви менінгококової інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Це постійна закладеність носа, нежить, головний біль, підвищена температура.

Але можуть бути і важкі форми – менінгококовий менінгіт, сепсис (менінгококцемія, яка за декілька годин може призвести до смерті), менінгококовий артрит, кон’юнктивіт, енцефаліт, неврит лицевого нерва.

Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока.

Шановні батьки! За найменших ознак ГРВІ у дитини звертайтеся до сімейного лікаря чи педіатра.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що спалах епідемічного паротиту зафіксували на Черкащині.