Протягом 2023 року у Канівській громаді зафіксовано 42 звернення про домашнє насильство.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.  

Домашнє насильство буває кількох видів: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Насильство має різні причини, прояви та відтінки, але в його основі – біль та шкода щодо найрідніших і марні спроби підняти свій авторитет через залякування та приниження інших.

Законодавством передбачені спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Зокрема, терміновий заборонний припис – виноситься кривднику у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства.

Заборонний припис може полягати в:

- зобов'язані залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років);

- забороні на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років);

- забороні в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Протягом 2023 року в Канівський міський центр соціальних служб надійшло 42 повідомлення про вчинення домашнього насильства, з них 9 сімей, де діти стали свідками вчинення домашнього насильства.

Після надходження повідомлення про вчинення домашнього насильства спеціалісти центру в телефонному режимі надають роз’яснення  постраждалій особі про її  права та можливості, про місце знаходження та соціальні послуги, які надає центр, за потребою відвідують сім’ї. Переважна більшість постраждалих осіб відмовляються від допомоги фахівців, через «сором», повідомляють, що це відбулося вперше і вже з кривдником примирились, забирають заяви з поліції на кривдників, або просять їх більше не турбувати.

За додатковою інформацією Ви можете звертатися в Канівський міський центр соціальних служб за адресою:  

м. Канів, вул. Шевченка, 49, (колишній д/с «Казка», 2 поверх, каб. № 22) тел. (04736)3-12-22, (04736)3-42-02, м. 063 504 92 49,

с. Межиріч (сільська рада) 098 795 83 85,

с. Хмільна (сільська рада) 097 650 46 07,

e-mail: kaniv-mcsssdm@ukr.net,

https://www.facebook.com/kanivmcsssdm.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що поліцейський офіцер Степанецької громади допоміг 81-річному чоловіку, який не зміг підвестись (фото).