Днями жителька села Копіювата Ковтун Марія Микитівна відсвяткувала своє 95-річчя.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Степанецької громади.

Народилася ювілярка 1928 року в селі Попівка Канівського району Черкаської області. У 5-річному віці дівчинка разом із батьками поїхала на Донбас. Дорослі планували працювати на шахті, але почалася громадянська війна, в якій загинув її батько. Матір, боячись залишитись однією з малою дитиною в незнайомому краю, повернулась додому.

Згодом через їхнє село у Таганчу з війни повертався чоловік. Він йшов пішки і підвечір, тож попросився переночувати в сім’ї ювілярки. Бабуся дала йому повечеряти, помитися і підготувала місце для відпочинку. Але замість сну, заради того, щоб віддякувати господарям, чоловік за ніч поремонтував усе взуття, яке було у домі, адже був гарним чоботарем. 

Завдяки цій зустрічі у Марії Микитівни з’явився вітчим та старший від неї на 2 роки зведений брат, а пізніше народилися ще двоє рідних та сестра.  

Згодом мати тяжко захворіла та померла, тому найстарша Марійка в усьому допомагала вітчиму і бабусі, доглядала за меншими дітьми.

До Другої світової закінчила 3 класи місцевої школи, а після війни пішла працювати  різноробочою у колгосп, а пізніше тривалий час працювала  на Мартинівському цукрокомбінаті.

У 1963 Марія Микитівна вийшла заміж за свого односельця і перейшла працювати  техпрацівником у Попівську восьмирічну школу, а з 1979 року до виходу на пенсію у 1983 році працювала листоношею Попівського відділення зв’язку.

Після смерті чоловіка у 1998 році ювілярка переїхала до села Копіювата, де мешкала сім’я старшої дочки, яка з 2014 року, після перенесеної Марією Микитівною хвороби, доглядає та опікується нею.

Сьогодні ювілярка – мати двох доньок та бабуся трьох онуків і однієї правнучки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на благодійному концерті у Степанецькій громаді зібрали майже 23 тисячі гривень для військових (фото).