Кандидат біологічних наук, голова Черкаської обласної організації Українського товариства охорони природи Микола Чорний розповів в інтерв'ю журналістам «Kanos» про небезпеки, які може принести канівчанам та й всім українцям, будівництво Бучацької ГАЕС.

За його словами, рішення про будівництво ГАЕС має ґрунтуватися на численних дослідженнях та ухвалюватися дуже виважено, адже у тих документах, які наразі є стосовно цього будівництва, не міститься посилань на вивчення наслідків функціонування такої потужності на конкретно цій ділянці.

Більше того, говорить науковець, український та й іноземний досвід показує, що будівництво станцій такого типу може призвести до безповоротних змін в екологічній ситуації регіону.

«Ми повинні розуміти, якщо інвестор приходить в регіон, то його першочергове завдання набити власні кишені, отримати максимальний зиск від проекту. Його мало хвилюють як будуть почуватися місцеві жителі. Прикладів такого ставлення можна назвати безліч, зокрема й на території Канівщини. Тож виникає питання: або я дурень, якщо я погоджуюсь на такі умови, або мене дурять?», - емоційно констатував Микола Гаврилович.

Більш детально про потенційні наслідки будівництва Бучацької ГАЕС на території Канівщини та альтернативний розвиток регіону читайте незабаром у розгорнутому інтерв’ю з Миколою Чорним на сторінках «Kanos».