Вже 5-й рік екологи намагаються достукатися до чиновників, щоб ті звернули увагу на проблеми Дніпра, адже через замулення річка Дніпро може перетворитися на низку островів не менше, ніж за три роки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Кременчук. Today».

Так, лише в столичній акваторії активісти та екологи нарахували вже 56 мілин, на яких можна по коліно стояти посеред річки, але і це не кінець.

«Дніпро вже не в змозі змити все те, що в нього потрапляє, адже в Києві дві тисячі мийок, вода з яких разом з хімічними засобами стікає в Дніпро. Фосфати – це як добриво для водоростей. Тому Дніпро цвіте і заростає… Спочатку з’являються невеликі рослини, потім – очерет, після очерету йдуть дерева і так далі. Тобто це будуть вже повноцінні острова», – пояснює голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Тема проблем з Дніпром стала ключовою на прес-конференції на тему: «Стан найбільшої ріки України. Куди подівся оспіваний класиками «широкий і могутній» Дніпро?». У ній взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, експерти Національного екологічного ради України, Асоціації рибалок України, профільних комунальних підприємств і громадських екозахисних організацій.

На сполох б’ють фахівці не лише в столиці, а й в інших дніпровських містах.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чиновників закликають вжити заходів для попередження загибелі риби та інтенсивного цвітіння водойм.