Пропрезидентська партія «Слуга народу» планує змінити адміністративно-територіальний устрій України, об'єднавши області в регіони, а райони - в округи.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».

За словами заступника голови фракції «Слуга народу» Олександра Корнієнка, базовою адміністративною одиницею стануть громади, які мають бути більшими. Округ складуть всього 10-15 громад.

 Також на рівні областей очікується призначення обласними радами голів виконавчих органів. При цьому повинен бути закон про службу в органах місцевого самоврядування, який давав би соціальні гарантії місцевим чиновникам, але при цьому не дозволяв би входити у виконкоми депутатам.

Ще буде призначатися префект, який повинен координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях.

Корнієнко зазначив, що для цієї реформи потрібно змінювати Конституцію, в якій зараз не передбачені ні округи, ні регіони, ні префекти, а потім вже приймати нові закони.

Заступник голови «Слуги народу» додав, що в кінці листопада буде створено проект нового адміністративно-територіального устрою, після чого почнеться його обговорення з суспільством.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що реформа адміністративно-територіального устрою передбачає, що на Черкащині буде чотири райони.