12 жовтня у Черкасах українські письменники презентують свої нові книги. Всі вони різній нестримно цікаві - про жінок у Парижі, підліткове кохання або фантастичну дружбу в Чорнобильській зоні. Всі презентації пройдуть в обласній філармонії на Черкаському книжковому фестивалі.

 

 

 

 

Антін Мухарський «Кістяк з Чорнобиля»

12:00. Локація 1 у філармонії

«Кістяк з Чорнобиля» Антіна Мухарського  – страшно весела фантастична казка. Для домашнього читання як дітьми, так і їхніми батьками.

Тато Михася пішов на війну й зник безвісти. Але хлопчик вірить, що він живий і понад усе мріє побачитись із батьком. Одного дня стара чаклунка дає йому чарівні окуляри, котрі приводять Михася в Чорнобильську зону, де він знайомиться з Кістяком Костем та його друзями-мутантами: Срібною Мухою, радіоактивним крокодилом Гєною, сіамським кабаном Лесиком-Стасиком та хитрою Чупакаброю, до яких у гості прилетіли справжні інопланетяни, що проводять у Зоні свої експерименти з переселення душ.

 

Сергій Гридін «Дорослі зненацька»

14.30. Дитяча зона у філармонії

«Дорослі зненацька» Сергія Гридіна – повість для підлітків про кохання із дорослими наслідками.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

 

Брати Капранови «Паперові солдатики»

15:00. Локація 1

Роман «Паперові солдатики» братів Капранових ґрунтується на реальних подіях.

Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА.

 

Макс Кідрук «Доки світло не згасне назавжди»

17:00. Локація 1

«Доки світло не згасне назавжди» – перший роман Макса Кідрука з доповненою реальністю. Для книги спеціально розроблено мобільний додаток, який дозволить по-новому глянути на обкладинку та побачити додаткові тексти або відгалудження основного сюжету.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

 

Ірена Карпа «Добрі новини з Аральського моря»

18:30. Локація 1

Роман Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря» про таких різних, але схожих жінок.

В основі сюжету пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому.

 

Черкаський книжковий фестиваль пройде за підтримки Українського культурного фонду.