Журналісти «Каnоs» поспілкувалися із координатором «ОПОРИ» у Черкаськый області Мариною Макухою, яка розповіла про особливості перебігу виборчого процесу у Каневі та районі загалом, а також поділилася результатами спостереження і фіксації представниками її організації основних порушень в день голосування.

«Нашими спостерігачами була зафіксована низка порушень у Каневі та районі, зокрема: підвіз кандидатами виборців на дільниці, мотивуючи це тим, що комусь складно добратися до дільниці, проте така ситуація могла вплинути на те, кому був відданий голос; системні помилки у розміщенні агітації на виборчих дільницях. Також склалася конфліктна ситуація, коли представники виборчих дільниць відмовлялися знімати агітаційні матеріали. Крім того, перевіряється інформація стосовно здійснення певного адмінтиску на працівників у Каневі та районі», – повідомила Марина Макуха.

Також координатор «ОПОРИ» стверджує, що цього року у Каневі далися в знаки кваліфікація та фаховість працівників виборчих дільниць і членів виборчих комісій.

«На етапі підрахунку голосів на виборчих дільницях була допущена низка порушень. Зокрема була значна кількість процедурних порушень та нехтувань правилами підрахунку: бюлетені рахували, замість однієї людини, декілька, не дотримувався порядок заповнення документів», – розповідає вона.

Як результат, за словами представника «ОПОРИ», по районам відкритті кримінальні провадження стосовно неправомірних дій членів комісій.

«Зокрема, у Корсунь-Шевченківську до всього складу дільниці можливе застосування покарання від 7 до 10 років за те, що вони підписали «чисті» протоколи. Оскільки зараз спостерігається низька явка та недовіра до виборчого процесу серед громадян, ми повинні довести, що вибори проходять чесно та покарати всіх працівників виборчих дільниць та комісій, які порушували процедури, прописані у законі України», – резюмувала Марина Макуха.