Разом із чоловіком-однолітком Тахою й чотирма дітьми  Олена Абдульджавад родом із Канева Черкаської області жила в Кувейті. 28 липня чоловік побив її і вигнав на вулицю. Жінка залишилася без грошей і документів. Звернулася до поліції. Чоловік купив їй квиток до України, проте дітей забрати не дозволив. 17-річний Миро­слав залишився в Кувейті, 10-річну Уляну, 5-річного Сафеда і Раяна, 2 роки, батько відвіз у Йорданію, де ними опікується служниця.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Інфоміст».  

«Плачу вдень і вночі, бо дітей немає поруч. Не можу навіть подзвонити їм, почути голос. Лише надіюся, що рідний батько не зробить їм шкоди», - говорить  Олена Абдульджавад.

Олена і Таха познайомилися під час навчання в Харківському медуніверситеті. Двоє їхніх дітей народилися в Україні. Після випуску виїхали на батьківщину чоловіка.

«Там мали стоматологічну клініку, в якій обоє працювали. Заробляли гарні гроші. Але доступу до них не мала, всім розпоряджався чоловік. Поступово обмежив моє спілкування з подругами. Нікуди разом не виходили, життя стало нестерпним. 2012-го попросила розлучення. У цей час Таху наче підмінили. Обіцяв, що все зміниться. Я повірила. У подружжя народилися ще двоє синів. Олена займалася вихованням дітей і домашнім господарством. Таха працював у клініці. Згодом знову почав мене у всьому обмежувати: туди не ходи, з тим не спілкуйся», - розповідає Олена Абдульджавад. 

«Періодично бив. Відібрав гроші, машину, звільнив служницю, яка допомагала. На зло йому скинула хустку й ходила з непокритою головою. А на Новий рік старший син випив із друзями. У Кувейті алкоголь заборонений. Чоловіка це роздратувало. Повіз Мирослава в поліцію. Там побив, поголив голову і привіз додому. Розуміла, що злетів із котушок, треба шукати компроміс. Сказала, що я одягну хустку. Заради дітей укладемо договір, за яким житимемо. Одним із пунктів було, що зможу звозити їх в Україну», - зазначає жінка.

 Улітку 2019 року Олена з двома синами хотіла провідати батьків у Каневі.  

«Таха озвірів, закатав скандал. Кричав: давай розводитися. Намагалася його заспокоїти. Він ударив мене ногою в живіт, аж у стінку влипла. Потім — у підборіддя кулаком. Усе відбувалося на очах у доньки. Знущання тривали до ранку. Я вирвалася і побігла до дверей. Догнав мене, схопив за голову — і в унітаз. Після всього виставив за двері. Перед тим наказав змити кров і перевдягнутися»,  - додає Олена Абдульджавад. 

«Першим ділом пішла в поліцію. Спочатку обіцяли прийняти заяву. А після дзвінка Тахиного компаньйона сказали, що то я на чоловіка накинулася. Як доказ — мої зламані нігті. Тоді попросила Таху купити мені квиток додому. Провів мене в аеропорт старший син, і більше дітей не бачила. Лише раз до мене дзвонив Мирослав. Сказав, що втік від батька. Я ледве вмовила його повернутися», - зазначила жінка.

Олена Абдульджавад живе у батьків у Каневі. Намагається повернути дітей.

«Мусульманські країни живуть за своїми законами. Там чоловік має право визначати місце проживання дітей. На них також розповсюджується те громадянство, яке має батько. У цій  ситуації чоловік нічого не порушив. За законами Кувейту, долю дітей і дружин вирішують чоловіки. Навіть якщо український суд визначить місцеперебування дітей із матір’ю — таке рішення не буде обов’язковим до виконання, оскільки ми не маємо двосторонніх угод із цими країнами.

 Тут потрібне бажання батька. Що стосується дітей, які мають українське громадянство — то старший хлопець може вільно проживати із матір’ю. Із 14 років дитина має право обирати, з ким і де їй жити. Щодо молодших — жінка може на щось розраховувати лише по досягненню ними 14 років», -  говорить адвокат Сергій Старенький.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що батькам, які розлучилися, нагадали правила виїзду дітей закордон.