У четвер, 23 лютого заплановано проведення І чергового засідання ХІІ сесії Канівської міської ради VIІІ скликання.
Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Серед питань порядку денного передбачається розгляд проектів рішень:
- Про бюджет Канівської міської територіальної громади на 2023 рік.
- Про надання дозволу Канівському комунальному підприємству теплових мереж укласти договір постачання природного газу з товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».
- Про надання дозволу Комунальному підприємству «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» на отримання овердрафту.
- Земельні питання.
- Різне.
Засідання сесії відбудеться о 9-й годині в приміщенні міського будинку культури за адресою: м. Канів, вул. О.Кошового, 1.
З 13 по 17 лютого 2023 року – засідання постійних профільних комісій Канівської міської ради.
Запрошуються керівники підприємств, установ, організацій Канівської громади, керівник Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури, начальник відділу поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, депутати обласної ради, голови вуличних та квартальних комітетів.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чиновники повідомили, скільки шлюбів зареєстрували у Каневі у січні.
Справа № 697/154/23
Провадження № 1-кс/697/22/2023
У Х В А Л А
Іменем України
31 січня 2023 року м. Канів
Слідчий суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
скаржника- ОСОБА_3
старшого слідчого СВ ВП №1
Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області – ОСОБА_4
розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність службових осіб ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР ,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 звернувся до суду з скаргою на бездіяльність службових осіб ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. В своїй скарзі заявник вказав, що 10.10.2022 він звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення, вчиненого групою осіб, які займають відповідальне становище видобуток піску до Національного антикорупційного бюро України, яке в подальшому перенаправлено до Національної поліції України в Черкаській області для розгляду. 14.11.2022 вказана заява була перенаправлена до ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області для перевірки викладених фактів. Всупереч положенням ст. 214 КПК України, зазначена заява не внесена до ЄРДР. Вважає, що така бездіяльність службових осіб ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області суперечить вимогам ст. 214 КПК та призвела до того, що за його заявою не розпочато досудове розслідування, чим порушені його процесуальні права як заявника, передбачені КПК України. Просить зобов`язати ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області невідкладно зареєструвати та внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою від 10.10.2022 про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачена кримінальна відповідальність.
У судовому засіданні скаржник ОСОБА_3 підтримав скаргу та пояснив, що 10.10.2022 він звернувся Національного антикорупційного бюро України із письмовою заявою про вчинення кримінального правопорушення, яка була перенаправлена до ГУНП в Черкаській області, а потім до ВП №1 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, але за його повідомленням не розпочато досудове розслідування за ст.240, ст.364 КК України, чим порушені його процесуальні права як заявника, передбачені КПК України.
Старший слідчий СВ ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_4 у судовому засіданні повідомила, що за заявою ОСОБА_3 проведена перевірка та розглянуто по суті відповідно до ЗУ «Про звернення громадян». В ході розгляду даного звернення було встановлено, що 03.11.2021 було направлено запит в Канівську міську раду Канівської ОТГ з приводу видобутку піску поблизу шостої школи з поглибленим вивченням іноземних мов, яка розташована в м.Канів, по вул. Шевченка. Згідно відповіді від Канівської міської ради Виконавчого комітету в кінці 80-х років минулого століття в Каневі планувалась забудова ( на лівому березі Дніпра ) потужного виробничого об`єкту Міністерства енергетики та об`єктів міської інфраструктури. Для цього намивались будівельні майданчики потужними земснарядами. Діюча на той час міська влада домовилась з будівельниками про створення запасу піску для потреб комунальних підприємств, установ міста та був запропонований майданчик за межами міської забудови (район ЗОШ №6). Таким чином був сформований склад піску (неприродній кар`єр). Виконавчий комітет доручив здійснювати контроль та видачу піску комунальному підприємству «Відділ капітального будівництва» ( рішення №459 від 15.10.2008 ). Після призупинення роботи цього підприємства, з 2021 року використання піску контролює КГІ «ЖЕК». Переважна більшість його пішла на виготовлення піщано-сольової суміші для посипки доріг міста в зимовий період. Також пісок використовувався для ігрових майданчиків в дворах житлових масивів та дитячих садків, для потреб КП «Управління ВКГ» і Канівського КП «Теплових мереж”. Прямих надходжень від реалізації піску виконавчий комітет Канівської міської ради не отримував. В даній події відсутні ознаки кримінального правопорушення і тому відсутні підстави для внесення відомостей до ЄРДР.
Заслухавши пояснення скаржника, старшого слідчого СВ ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_4 , дослідивши матеріали скарги, вважаю, що скарга підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Відповідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Відповідно до ст.214 КПК України – слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. При цьому досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР.
Частина 4 ст. 214 КПК України передбачає, що слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Відповідно до ч. 1 ст. 218 КПК України досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з узагальненням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ “Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування” лист від 12.01.2017 № 9-49/0/4-17, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК України.
Таким чином, закон покладає обов`язок на орган досудового слідства вносити відомості до ЄРДР після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення.
У судовому засіданні встановлено, що заявник звертався з повідомленням про кримінальне правопорушення, але викладені в заяві відомості не внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Так, згідно копії заяви про вчинення кримінального правопорушення від 10.10.2022 (а.с.7-14) вбачається, що скаржник звернувся до Національного антикорупційного бюро України, із заявою про обставини кримінального правопорушення, вчиненого групою осіб, які займають відповідальне становище, видобуток піску, яке в подальшому перенаправлено до Національної поліції України в Черкаській області для розгляду .
Згідно листа ГУ НП в Черкаській області від 26.11.2022 №34/П-35 (а.с.39) вбачається, що заява від 10.10.2022 щод видобутку піску, самовільного захоплення земельної ділянки та з інших питань зареєстрована ВП №1 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області в інформаційно- телекомунікаційній системі “Інформаційний портал Національної поліції України» за № 5560 та № 5559 від 21.11.2022 відповідно. За даним фактом проводиться перевірка в порядку ЗУ «Про звернення громадян», про результати проведення якої буде поінформовано додатково.
Згідно листа ВД ГУ НП в Черкаській області від 26.12.2022 №34/П-37 (а.с.40) вбачається, що заява ОСОБА_3 від 10.10.2022 до Державної екологічної інспекції Центрального округу щодо незаконного видобутку піску в м. Канів Черкаської області, а також з інших питань, за дорученням в межах компетенції розглянуто в відділі дізнання Головного управління Національної поліції (далі – ГУНП) в Черкаській області. За фактами, викладеними у зверненні, відділом дізнання проведено службову перевірку, під час якої встановлено, що 14.11.2022, відповідно до вимог пункту 12 Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом МВС України від 08.02.2019 №100, відомості, викладені у заяві від 10.10.2022, зареєстровано ВП №1 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» за №5470. Встановлено, що за вказаним фактом сектором превенції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області проведено перевірку в порядку Закону України «Про звернення громадян», по результату якої складено відповідну довідку. Вказаний лист ОСОБА_3 отримав 16.01.2023, що підтверджується поштовим конвертом (а.с.42).
Згідно листа ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області від 06.12.2022 вбачається, що за заявою ОСОБА_3 проведена перевірка та розглянуто по суті відповідно до ЗУ «Про звернення громадян». В даній події відсутні ознаки кримінального правопорушення і тому відсутні підстави для внесення відомостей до ЄРДР (а.с.54). Підтвердження про вручення вказаної відповіді ОСОБА_3 у суді не надано.
За таких обставин, слідчий суддя вважає за необхідне скаргу задовольнити та зобов`язати СВ ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області прийняти відповідне рішення щодо заяви ОСОБА_3 від 10.10.2022 про кримінальне правопорушення у відповідності до вимог ст.214 КПК України.
Керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 306, 307, 376 КПК України, слідчий суддя, –
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність службових осіб ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР – задовольнити.
Зобов`язати СВ ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області невідкладно зареєструвати та внести відомості в ЄРДР за повідомленням ОСОБА_3 від 10.10.2022 про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст. 364 та ст.240 КК України.
Копію ухвали направити для виконання начальнику слідчого відділення ВП №1 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області, для відому скаржнику ОСОБА_3 та прокурору Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури для здійснення нагляду за досудовим слідством.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено о 09 годині 56 хвилин 02 лютого 2023 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Справа № 697/154/23
У Х В А Л А
Іменем України
“Діюча на той час міська влада домовилась з будівельниками про створення запасу піску для потреб комунальних підприємств, установ міста та був запропонований майданчик за межами міської забудови (район ЗОШ №6). Таким чином був сформований склад піску (неприродній кар`єр).”
****
Генеральний план міста Канів (співавтор – Ренькас)
Генеральний план населеного пункту (далі – генеральний план) – містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЇ населеного пункту (пункт 2 частини першої статті 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”)
https://i.ibb.co/1dMvBqy/i-ii-1.jpg
Спробуйте знайти на тому Генеральному плані ПОЗНАЧКУ СКЛАДУ ПІСКУ біля шостої школи.
https://i.ibb.co/L5cjCtj/image.jpg
Склад піску на Генеральному плані міста Канів – є, його позначено на експлікації під номером 139 та він розташований на ЛІВОМУ березі річки Дніпро.
https://i.ibb.co/W5MxsMQ/1.jpg
https://i.ibb.co/VgctWfW/2.jpg
То може мені хтось розповість :
– яким чином ви здатні допомогти військовим боронити Україну,
якщо ви не були здатні захистити власні інтереси та навести лад у цьому богом забутому селі, яке можна на одній нозі обскакати за пару годин ?!
🙂
У цьому місці – знаменита посмішка Путіна.
***
Дещо по законодавству.
Фото.
https://i.ibb.co/KzXsnMF/DSCF1626.jpg
https://i.ibb.co/hf55Tv0/DSCF4148.jpg
https://i.ibb.co/Nppvsjw/DSCF4738.jpg
***
Cт. 14 п. 14.1 пп.14.1.51 Податкового Кодексу України.
ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛЕН – сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі ТИМЧАСОВЕ ЗБЕРІГАННЯ , на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини;…
***
Постанова КМУ від 12.12.1994 № 827 (у редакції постанови КМУ від 28.12.2011 № 1370)
пісок, відповідно до затвердженого переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, належить до сировини піщано-гравійна, та відноситься до корисної копалини місцевого значення.
***
Ст.23 Кодексу України “Про надра”.
Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки ДО ДВОХ МЕТРІВ,…
***
Постанова КМУ № 59 від 27.01.1995р. “Про затвердження Положення про порядок надання гірничих відводів”.
Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу за формою додатка № 1. Користування надрами без надання гірничого відводу здійснюється у випадках, передбачених Кодексом України про надра.
Гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними органами Держпраці.
***
Ст.17 Кодексу України “Про надра”.
Гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними управліннями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, і підлягають реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
***
Докладніше про історію з піском – у документах.
http://kanos.com.ua/politsiyanty-zatrymaly-cherkasku-kolaborantku-yaka-pidtrymuvala-diji-voroha-foto/#comment-23514
Талановитий господарник, керівник, орденоносець та по сумісництву головний любитель Дніпрових садів 2012 з заробітною платою більш ніж у два рази вищою ніж у Президента України – Ренькас стверджує, що станом на листопад 2021 року,
(цитата)
“піску біля шостої школи видобуто 10.881 м.куб.”
Лист № 01-81/ПС-36/01-77 від 04.11.2021
https://i.ibb.co/x10PvPq/image.jpg
***
Звіт з виконання контрольного заміру від 25 листопаду 2021 року – за підписом ФОП Кондратенко Т.О.
Обсяг котловану – 25.500 м.кубічних (плюс/мінус) 765 м.кубічних (фактична похибка)
https://i.ibb.co/zZ3S7rk/1-001.jpg
https://i.ibb.co/MNkhbp9/2-001.jpg
https://i.ibb.co/PW5dvJT/3-001.jpg
https://i.ibb.co/Wn4rYCT/4-001.jpg
https://i.ibb.co/NTqt4Dp/5-001.jpg
***
Безперечно, Путін прийняв рішення напасти на Україну та тренував свою знамениту посмішку, згадуючи про існування міста Канів…
🙂
У НАС НЕМАЄ КОРУПЦІОНЕРІВ. ЦЕ — МАРОДЕРИ. https://youtube.com/shorts/zvvp3aAfZns?feature=share
То ви вже зберіться, пацани, бо за все доведеться відповідати. Виборець уже не той, скоро переконаєтесь!