Початок липня на Черкащині спокійний та сонячний. Причина такої погоди – поля високого тиску Азорського антициклону.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У зоні його впливу майже немає хмар, а це означає, що сонце без перешкод прогрівало приземний шар атмосфери. Температурний фон на 3-5° вище клімату. Денний максимум впевнено утримувався в межах 29-31°.

На жаль, жарка погода – це фактор нестабільності атмосфери. Через потужну конвекцію, викликану високою температурою повітря, хмари за короткий період часу досягають грозової стадії зумовлюючи потужні зливи, що супроводжуються поривчастим вітром.

Сьогодні така ситуація збережеться, а спека досягне свого апогею. Так, сьогодні ще з ранку температура повітря на 3-4° вище ніж учора. І вже на 12:00 годину маємо 30° і це не межа.  

Завтра, 7 липня метеорологи прогнозують зміну синоптичної ситуації. Атмосферні фронти з південного заходу зумовлять по всій території області дощі різної інтенсивності у супроводі гроз. Температурний фон ще залишиться високим: вночі 15-20º, вдень 26-31º.

8 липня – нестійка погода у нашому регіоні утримається. Вітер розвернеться на північні румби, посилиться. Температура вдень знизиться до комфортних значень 21-26°.

За модельними розрахунками, на новому робочому тижні, завдяки північним процесам домінуватиме нестійка погода з атлантичною свіжістю.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у дводенних навчаннях у Черкасах взяли участь більше 110 надзвичайників (фото).