На вчорашньому сесійному засіданні міський депутатський корпус не підтримав проект рішення «Про активізацію роботи щодо добровільного об’єднання громад Канівського району у Канівську міську об’єднану територіальну громаду».

Про це повідомляє  спеціальний кореспондент «Kanos».

Зокрема, відповідним проектом рішення передбачалося затвердити покроковий план дій щодо створення Канівської міської ОТГ, а також надання згоди на організацію співробітництва із сільськими громадами для реалізації спільних проектів у межах виконання підписаних Меморандумів про співпрацю.

Також згідно з одним із пунктів даного проекту рішення, міський голова Ігор Ренькас мав до 18 квітня створити спільну робочу групу, яка б зайнялася підготовкою проектів рішень Канівської міської та сільських рад Канівського району щодо створення Канівської міської ОТГ.

Однак, після тривалого обговорення, в ході голосування відповідний проект рішення підтримало лише 14 депутатів міської ради, а 11 обранців – утрималися.

 

 

Уже після засідання, не стримуючи емоцій, депутат міської ради від ВО «Свобода» Юрій Гамалій зауважив на власній сторінці у Facebook, що таке голосування міських народних обранців означає, що «хтось дуже не бажає втратити вплив на навколишні канівські села».

«До сьогодні міський депутатський корпус був практично одностайний у необхідності об’єднання з навколишніми до Канева селами, що підтверджували неодноразові голосування на цю тему. Відсутність практичного результату пов’язувалася з прямими та прихованими спробами протидії районної влади. Нині три сільські ради (Яблунівська, Литвинецька, Хмільнянська) висловили бажання приєднатися до Канева. Практично за крок до цього – Пекарівська. І от, коли з’явилася реальна перспектива об’єднання, частина міських депутатів своїм голосуванням не сприймає будь-якого об’єднання, і в певній мірі пробує блокувати це об’єднання. Що це, банальна спроба відтягнути можливі вибори? Та ні, як стверджує народна мудрість: «Перед смертю не на дихаєшся». Але це ж має бути комусь вигідно, щоби від Канева відвернулися села, щоби місто залишилося сам на сам зі своїми проблемами (межами, цвинтарем, тощо). Хтось дуже не бажає втратити вплив на навколишні канівські села. Комусь дуже не по душі норовливий Канів. А відповідь на поверхні: «Наша ряба», - констатував Юрій Андрійович.

Більше того, пояснення цього, за його словами, у стенограмі голосування за відповідне рішення.

«Якщо згадати, депутати яких фракцій не голосували «ЗА», а це «Черкащани» - прямі ставленики «Нашої ряби»; БПП – ще донедавна Косюк один з високопосадових чиновників Порошенка, і у міській фракції БПП є представлення від «Нашої ряби»; так звані радикали – їх керівник є очільником одного з районних комунальних підприємств (а район то нашорябівський!); ну і як же без опоблоку – цим скрізь, чим гірше – тим краще. Фактично маємо зраду інтересів міста на користь всім відомого олігарха. Додаємо сюди спільне голосування «Черкащан», БПП, РПЛ, Опоблоку щодо силового розгону блокувальників та інвентаризації земельних ділянок по вулиці Монастирок – і маємо таку собі антиукраїнську, антиканівську коаліцію у Канівській міській раді», - резюмував «свободівець.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що Хмільнянська сільська рада також погодилася на об’єднання із Каневом.