Попри те, що нещодавно було встановлено нові контейнери для збору сміття, лише 20% канівців сортують відходи.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
На контейнери для роздільного сміття, які було встановлено у Каневі місяць тому, витрачено майже мільйон гривень.
Загалом було закуплено 96 таких контейнерів. Вартість одного контейнера – 9500 грн.
«Нові контейнери передбачають роздільний збір сміття. На кожному майданчику кілька контейнерів відведено для органіки і один - для скла, паперу, пластику й металу. Ми спеціально вибрали такий варіант сортування, враховуючи невеликі площі наших квартир, зокрема, кухонь, щоб господарям було зручніше сортувати, не ставлячи кілька сміттєвих відер. На жаль, поки що ми не маємо коштів для організації сортування згідно з правилами. Для цього потрібно мати хоча б мінімальну інфраструктуру (сортувальну станцію, лінію, господарські та складські приміщення). Тому поки що ми готуємо окрему площадку для приймання сміття з контейнерів для сортування. Для того, щоб можна було досортовувати його з мінімальними затратами на сміттєзвалищі», - зауважив директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких.
Вивозить сміття водій КП «ЖЕК» Роман Жовтенко, який працює на підприємстві останні три роки. Він знає про канівців все: що ми їмо, яким напоям віддаємо перевагу, який одяг носимо, які іграшки купуємо дітям тощо.
Вже другий місяць Роман за кермом нового сміттєвоза. Машину придбали разом із контейнерами для сміття. Разом все вартувало 3,4 млн.грн.
«Попередній машині було років 30. «Пахощі» відходів просочувалися в кабіну водія. «Пропахувався» увесь одяг, тіло... А за машиною завжди тягнулися потоки відходів. До того ж вона часто ламалася. Ремонтували через день. А як зламалася машина, то в місті справжній колапс, адже більше вивозити сміття з усього Канева нікому. Натомість нова машина герметична, сучасна і в обслуговуванні простіша», - зазначає водій.
Один сміттєвоз вміщує до 7 тон сміття. Зазвичай водій робить за робочий день дві «ходки».
«Правда, допіру ми скидали з усіх контейнерів сміття разом, оскільки на сьогодні лише 20% канівців стали сортувати свої відходи. Це свідомі люди, які вже давно були готові до такого кроку і лише чекали, коли Канів до цього прийде. Решту треба ще виховувати. Пояснювати необхідність таких дій, а можливо, навіть, запроваджувати штрафи.
Утім, люди, які сортують відходи, почали висловлювати нерозуміння від того, що з усіх контейнерів сміття відвантажується разом. Мовляв, для чого запроваджувати роздільний збір сміття, якщо потім воно знову змішується?», - зауважує Андрій Шацьких.
Тож 15 травня комунальники провели «експеримент».
«Сьогодні машина окремо збирала спочатку лише сміття з органіки, а потім інші відходи, які вже мало б бути відсортовані. Тобто, лише папір, скло, пластик, метал. «Експеримент» підтвердив наші попередні підрахунки. Люди почали сортувати, що дуже тішить. Але їх відсотків 20%. Не більше. Решта ж, викидає все разом. Причому, в будь-який із контейнерів. Але, не зважаючи, що тепер для водія замість двох «ходок» треба робити три, ми будемо продовжувати возити окремо й надалі. Аби ті люди, які вже сортують, не втратили мотивації», - зауважує директор ЖЕКу.
Щороку на канівське сміттєзвалище потрапляє 55 тис. куб. м сміття.
«На сьогодні наше сміттєзвалище завантажено на 80%, -– За рік кількість побутових відходів складає близько 55 тис.куб.м. З такими темпами ми зможемо використовувати його ще років 10, не більше. А тоді постане проблема, куди, власне, вивозити наші відходи? Щоб у нас не повторився «другий» Львів про питання збору сміття та його розумної утилізації потрібно думати вже сьогодні», - резюмує Андрій Шацьких.
«Якщо канівці почнуть сортувати - то кількість сміття, яке залишатиметься, власне, на звалищі, зменшиться на 50% - говорить директор комунального підприємства. - Решта – йтиме на вторинну переробку. Це дасть можливість продовжити ще на кілька років термін експлуатації сміттєзвалища», - констатує директор ЖЕКу.
Окрім того, вторинна переробка приносить підприємству ще й додаткові кошти, які будуть спрямовані на придбання нових сміттєвих контейнерів та реконструкцію сміттєзвалища в цілому.
Наразі підприємство перебуває на стадії розроблення проекту реконструкції.
«Тільки документація коштує 840 тис.грн. Сподіваюся, що цього року вже отримаємо проект. Залишилося доплатити 400 тис.грн. Тоді матимемо змогу претендувати на отримання коштів від держави на проведення відповідних робіт, зокрема, встановити сміттєсортувальну лінію, побудувати дорогу з твердим покриттям на території сміттєзвалища, обладнати його вагами тощо», - роз’яснює директор КП «ЖЕК».
Але всі зусилля будуть недостатніми, якщо канівці так і не перейдуть на роздільний збір сміття.
«Сьогодні сортування, яке проходить вже безпосередньо на сміттєзвалищі, досить поверхове, оскільки серед органічних відходів відбирати ті, які підлягають переробці, незручно. Таким чином багато відходів так і залишаються на звалищі, чим його завантажують. До того ж ми втрачаємо кошти, які воно могло б принести», - говорить Андрій Шацьких.
Пропонуємо Вашій увазі онлайн-екскурсію на канівське сміттєзвалище. Наші відходи з висоти пташиного польоту.
Нагадаємо нещодавно ми писали, що канівчанам пропонують провести екофестиваль у ОТГ.
Взагалі, за ці дитячі іграшки-контейнери – Ренькаса та інших талановитих та охочих до розпилу бюджета міста Канів – треба гнати далеко-далеко.
В черговий раз переконався , що Ренькас та уся ця компанія – це такі посередності !!!! – що вони, чесне слово, таки доконають місто.
Каневу потрібні такі ось контейнери.
https://i.ibb.co/fQFgShm/DETAIL-PICTURE-609565.jpg
Перевозять висипають подібні контейнери зі сміттям на подібній техніці .
https://youtu.be/Yv-lvy3khdY
https://youtu.be/74xOV0YRvt0
https://youtu.be/6y_tb6Gx87Q
***
Лука, ти хочеш щоб пропоновані тобою контейнери раз на рік вивозили?
Це цілий залізничний вагон, а не контейнер.
Свого часу я досить багато поколесив за кордоном – змінив з десяток городов проживання.
От же, коли кажу, що подібні контейнери – це дуже зручно та практично – то маю рацію.
Маши приїздить раз, два рази на тиждень.
Контейнери замикаються пластиковими кришками – нічого не розкидано , усе файно , нічого з них не тече – бо герметичні.
Бачив і подібні варіанти – що Ренькас та компанія зробили – як в черговий раз безглуздо та недалеко ушатали чималу частину бюджета міста.
Постійно були забити відходами , постійно у бруді, якість пом’яті.
Не годяться подібні контейнери для великої кількості людей.
У нас декілька таких контейнері стояло на 5-ть вил – тоді було файно. Люди слідкували та вистачало цілком.
***
А коли на сотні квартир – 5-ть цих дитячих контейнеров, то лише одне питання – коли ми вже здихаємося від цього талановитого Ренькаса, Гамалія, Святелика та іншої їх компанії ?!
Побачите що з них буде через рік, два. – з цих контейнеров за 1 млн.грн.
***
А ті дитячі іграшки-контейнери, які Ренькас та компанія натикали по місту – то за усіма ознаками лише з однієї причини та мотивації – щоб мати яко можна більше ЛІВИХ ПРИБУТІВ від цілком БЕЗКОНРОЛЬНОЙ реалізації вторинної сировини.
Ось, – про що вони шалено піклуються ?!!!!
Ренькас ще під ці БЕЗКОНТРОЛЬНІ ЛІВІ ПРИБУТКИ ще за наші гроші техніку купив на декілька мільйонів.
Докладніше
https://kaniv.info/gallery/photo/dscf6860.4176/
***
Сучасний Канів – це ПЕРСОНАЛЬНА ДОЄНА КОРОВА для 10-ти місцевих самих талановитих….
Не дарма таки народ загнувся на Майдані, та на Донбассі ….
За це треба було віддати життя – це безперечно.
****
Правда, Гамалій, головний любитель вишиванок – не даремно загинули та гинуть ?!
Щоб ви у Каневі будували такий собі персональний свічковий заводик для місцевого кола обраних та недоторканих та руський мир , – але у вишиванці ?!