Черкаси 28 березня стали місцем проведення Українського Жіночого Конгресу – провідної платформи жіночого лідерства та гендерної рівності.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

До участі у заході долучилися представниці територіальних громад, районних рад, державних адміністрацій, місцеві депутатки, військовослужбовиці, підприємиці, медикині, освітянки, фермерки, активістки громадських організацій. Також участь у Конгресі взяли співзасновниці УЖК Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська, народні депутатки, очільники міністерств, посли європейських країн і країн G7.

Впродовж кількох годин на чотирьох платформах тривали цікаві дискусії, які були присвячені лідерству жінок у місцевому самоврядуванні і підприємництві, навчанню фінансової грамотності, підтримці вразливих груп жінок у сільській місцевості, питанням посилення національної ідентичності.

Знаковою подією заходу стала участь у ньому Катаріни Матернової – Посолки Європейського Союзу в Україні. Вона розповіла про участь Євросоюзу у підтримці громадянського суспільства в Україні під час війни.

«Ми виділяли значні кошти на ці цілі, і будемо робити це і надалі. ЄС виділить 44 мільйони євро на підтримку громадянського суспільства в Україні. З них 6 мільйонів – на підтримку жінок та протидію домашньому насильству», – зазначила вона.

Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум навела статистичні дані й пояснила: за участі жінок відновлення ефективніше. Вона розповіла про те, як держава допомагає регіонам залучати кошти міжнародних партнерів на відновлення.

«У нас на сьогодні є 3 області, де на рівні сільських і селищних громад більше 50% жінок. Це Івано-Франківська, Закарпатська і Запорізька області. І ті громади, де на місцевому рівні більше депутаток-жінок, подаються на допомогу, виграють і отримують понад 60-70% грошей на відновлення», – зауважила Альона Шкрум.

Про можливості для лідерства жінок розповіла депутатка Черкаської обласної ради, Голова Ради розвитку громад благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.

«Наш досвід показав: якщо жінок підтримувати, то вони починають впроваджувати якісні ініціативи, впливати на розвиток громад», – наголосила вона.

Мета Українського Жіночого Конгресу, який проводиться щорічно із 2017 року у Києві та регіонах України – надихнути, мотивувати, навчити жінок з громад перебирати на себе лідерські функції, не боятися змін, адаптуватися, брати відповідальність.

Фото без опису

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Трахтемирівському півострові відкривають новий туристичний сезон.