Черкаси 28 березня стали місцем проведення Українського Жіночого Конгресу – провідної платформи жіночого лідерства та гендерної рівності.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
До участі у заході долучилися представниці територіальних громад, районних рад, державних адміністрацій, місцеві депутатки, військовослужбовиці, підприємиці, медикині, освітянки, фермерки, активістки громадських організацій. Також участь у Конгресі взяли співзасновниці УЖК Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська, народні депутатки, очільники міністерств, посли європейських країн і країн G7.
Впродовж кількох годин на чотирьох платформах тривали цікаві дискусії, які були присвячені лідерству жінок у місцевому самоврядуванні і підприємництві, навчанню фінансової грамотності, підтримці вразливих груп жінок у сільській місцевості, питанням посилення національної ідентичності.
Знаковою подією заходу стала участь у ньому Катаріни Матернової – Посолки Європейського Союзу в Україні. Вона розповіла про участь Євросоюзу у підтримці громадянського суспільства в Україні під час війни.
«Ми виділяли значні кошти на ці цілі, і будемо робити це і надалі. ЄС виділить 44 мільйони євро на підтримку громадянського суспільства в Україні. З них 6 мільйонів – на підтримку жінок та протидію домашньому насильству», – зазначила вона.
Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум навела статистичні дані й пояснила: за участі жінок відновлення ефективніше. Вона розповіла про те, як держава допомагає регіонам залучати кошти міжнародних партнерів на відновлення.
«У нас на сьогодні є 3 області, де на рівні сільських і селищних громад більше 50% жінок. Це Івано-Франківська, Закарпатська і Запорізька області. І ті громади, де на місцевому рівні більше депутаток-жінок, подаються на допомогу, виграють і отримують понад 60-70% грошей на відновлення», – зауважила Альона Шкрум.
Про можливості для лідерства жінок розповіла депутатка Черкаської обласної ради, Голова Ради розвитку громад благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.
«Наш досвід показав: якщо жінок підтримувати, то вони починають впроваджувати якісні ініціативи, впливати на розвиток громад», – наголосила вона.
Мета Українського Жіночого Конгресу, який проводиться щорічно із 2017 року у Києві та регіонах України – надихнути, мотивувати, навчити жінок з громад перебирати на себе лідерські функції, не боятися змін, адаптуватися, брати відповідальність.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Трахтемирівському півострові відкривають новий туристичний сезон.
Хто небуть може сказати яку користь принесе даний форум?
Ну пофоткались. Виїздили кошти на поїздку.
Ну а користь яка?
Це якби після поїздки пані Пяткова написала що по результатах поїздки вона планує розпочати…..таке то….таке то…
Ну а так показали свої стройні ножки і все.
А чому від сімей загиблих не було делегатів від Канева?
ЧИ делегатами має право бути еліта- Пяткова-доця Папи Ренькаса-Бабушка Таня?
Ліплявська громада свою делегацію не відправляла на форум щоб зекономити кошти, але наша землячка Тетяна Павлівна Жівотова ми надіємося і інтереси нашої громади відстоювала.
Тим більше вона балатувалася на голову Ліплявської громади і розповідала, що Ліпляво вона дуже кохає.