Майже два десятка сіл, понад триста пацієнтів, низка виявлених захворювань, медикаментозне і навіть стаціонарне лікування. Такий підсумок проекту «Медицина для людей», в рамках якого за ініціативи народного депутата Владислава Голуба у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Канівського району кваліфіковані лікарі з Черкас здійснили обстеження сільського населення.

Вузькопрофільні спеціалісти черкаських лікарень: офтальмолог, кардіолог та невролог запаслися медичним приладдям, добротою і долучились до акції. Ключовий момент якої – не лише якісні медичні послуги, а й збереження здоров’я, вчасне виявлення хвороб, їх профілактика та лікування. Акцентували увагу і на віддалених куточках райцентру, бо  для селян відвідати будь-якого вузькопрофільного спеціаліста – це, поки-що, трудомісткий процес: запис до сімейного лікаря згідно графіку приїзду, отримання направлення і лише потім поїздка до лікарні райцентру або Черкас.

Отримати консультацію, пройти обстеження могли усі охочі селяни. Для цього варто було лише дістатися до місцевого ФАПу. Аби більше людей мали можливість відвідати лікаря, прийом проводили у вихідні дні.

«Обстеження варто проводити для виявлення внутріочного тиску, захворювань, які проявляються на пізніх стадіях, таких як глаукома. Головне - вчасно їх визначити, поставити діагноз і тоді прогресування можна зупинити»,- коментує окуліст Бодашко Анна.

«Долучилась до акції, бо, в першу чергу, це потрібно для людей. Таким чином можна виявити первинні захворювання, призначити подальше дообстеження, лікування. Неврологічної допомоги потребує дуже багато людей, бо поширені захворювання з хребтом, порушення роботи головного мозку, часто спостерігається неконтрольоване підвищення або зниження тиску, цукор, рівень холестерину в крові, від цього страждає нервова система»,- говорить невролог Анна Куліш.

За словами ж кардіолога Вікторії Микитчук, лише під час такої акції було виявлено двоє осіб з інфарктами, що вже говорити про інші порушення серцевого ритму. Лікар на місці робила кардіограму та призначала лікування. Були видані направлення на лікування у кардіологічний центр, іншим – призначений денний стаціонар на місці у ФАПах.

Допомагали лікарям а заодно і переймали досвід фельдшери сіл Бобриця, Грищенці, Литвинець Козарівка, Пекарі, Хмільна, Ліпляве, Прохорівка та інші. Під час прийому були присутні і лікарі сімейної медицини Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Антон Атаманюк, Василь Бучацький, нерідко лікарі радилися, аби призначити якомога ефективніше лікування. Організаційні моменти взяла на себе помічник-консультант народного депутата Владислава Голуба, керівник громадської приймальні у м. Канів Олена Радченко.  Тобто тісно співпрацювали усі – на користь пацієнта.

«Такі виїзди потрібні і не на один день, а хоча б два. Бо зазвичай ходять ті, хто турбуються про своє здоров’я, а є й такі, особливо серед молоді, яких потрібно з лозиною приводити, - зізнається фельдшер ФАПу у Пекарях Любов Булах, вона працює у селі вже 25 років, тому добре володіє загальною картиною здоров’я своїх пацієнтів. -  Лікарі - дуже висококваліфіковані, доброзичливі. Люди дослухалися до порад, хтось на другий день оформився в кардіологічний центр, хтось поїхав до невролога, інші – сумлінно десять днів ходили до мене на крапельниці.  Прийом у нашому селі був запланований до 13 години, а кардіолог приймала до 16-ї, тобто до останнього пацієнта. Зробили 36 кардіограм, більше 40 осіб прийняли офтальмолог і невролог».

Жителі Канівщини висловлюють велику вдячність ініціаторам, лікарям, фельдшерам за надану лікарську допомогу, за увагу до сільських людей. «Лікарі хороші, привітні, розпитують що і де болить. Мені порадили провести додаткове обстеження, далі буду лікуватися під наглядом лікаря, для зв’язку лікар навіть дала свій особистий номер телефону»,- говорить жителька Яблунева Алла Тіторенко. «Скільки була, такого окуліста не зустрічала, все розклала по полицях, що до чого, як лікуватись»,- зізнається Ярмаш Лідія Нікіфорівна. «Мені призначили лікування у денному стаціонарі, тепер ходитиму до нашого фельдшера на крапельниці»,- коментує сімдесятичотирьохрічна Марія Якимівна Цьопа. «Я прочитала оголошення про таку чудову ініціативу депутата Владислава Голуба і відвідала усіх трьох лікарів. Це фахівці свої справи, побільше б таких ідей, дякую за турботу»,- таке враження після прийому у жительки Яблунева Антоніни Іванівни Чередняк.

Отож, тісний зв’язок лікаря з пацієнтом встановлено. Тепер - справа за одужанням. І хоч після таких виїздів додалось роботи лікарям, фельдшерам і самим пацієнтам, кожен зробить для себе відповідні висновки. Найперше – не нехтувати своїм здоров’ям, а головне - усвідомлять, що наші жителі – під опікою і турботою.