Природна вода Дніпра забруднена хімічними сполуками: фенолом та важкими металами вище гранично -допустимих рибогосподарських нормативів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Це результат того, що у річку щорічно скидається велика кількість стічних забруднених вод: промислових, сільськогосподарських, побутових, а Дніпро, за даними науковців, фактично втратив здатність до самоочищення.

У 4 кварталі 2018 року лабораторією гідрометслужби із Кременчуцького водосховища у районі м. Черкаси було відібрано 24 проби води. В кожній пробі визначено більше 30 показників, які характеризують якість води. 
За результатами досліджень, встановлено, що феноли перевищують ГДК  у 3-5 разів. Концентрації важких металів (мідь, цинк, манган) у 2,5 – 6 разів. Концентрації хрому шестивалентного до 8 разів.

Також зафіксовані перевищення по сполукам азоту до 1,7 ГДК. Випадків високого забруднення води (вміст хімічної сполуки перевищує ГДК у 10 разів) не було виявлено. Більшість контролюючих показників в межах міста не суттєво відрізняється від показників фонового створу (вище міста). 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Кременчуцькому водосховищі зафіксували перевищення вмісту марганцю у 15  разів.