Забезпечено виконання судових рішень, якими за позовами Черкаської окружної прокуратури скасовано право приватної власності та зобов’язано повернути територіальним громадам сіл Свидівок та Будище Черкаського району 2 земельні ділянки водного фонду загальною площею понад 2 га, вартістю майже 5 млн грн.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.
Вказані земельні ділянки, попри їх розташування на землях водного фонду, були надані у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства та дачного будівництва.
За втручання прокуратури спірним землям на березі річки Дніпро повернуто належний правовий статус, що забезпечить їх подальше використання відповідно до цільового призначення.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що поліціянти затримали на Черкащині 34-річного старосту, який організував схему вивозу військовозобов’язаних за кордон (фото).
Цікаво, а коли в Каневі на території човнової станції Знесуть ,,хатинки- дачі,, колищніх прокурорів та прибчіників Голуба !!!!!
Шо цей сексот все винюхує, випитує, все йому цікаво. У свого ідола пАРАШЕНКА питай, він як тверезий, то все знає.
А пам’ятаєте нещодавню кримінальну історію – де партіотично налаштований ренькас, у 2019 році, використовучи посаду, у повній інформаційній тиші, передав по договору, за власним підписом, від імені громади човнову станцію в оренду – без проведення обов’язкового аукціону?
****
№ рішення 103695006
Ухвала 09.03.2022
Дата набрання законної сили 07.04.2022
№ судової справи 925/1294/21
Господарський суд Черкаської області
Суддя Васянович А.В.
Відповідно до висновку Черкаського регіонального управління водних ресурсів №942 від 27 грудня 2007 року, земельна ділянка ОК Канівська човнова станція загальною площею 4582 кв.м. під розміщення човнової станції розміщена в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища в м. Каневі по вул. Шевченка. На підставі ст. 85 Водного кодексу України та ст. 59 Земельного кодексу України управління погодило розробку проекту відводу земельної ділянки за наступних умов:
доступ громадян до води та вільного проходу по береговій зоні;
будівництво капітальних споруд забороняється;
проведення будь-яких робіт на ділянці повинно здійснюватись після розробки проекту, погодження в установленому порядку та отримання відповідного дозволу.
Відповідно до підсумкової оцінки результатів експертизи Державного комітету України із земельних ресурсів від 11 грудня 2008 року №1374-08 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОК Канівська човнова станція для комерційного використання не відповідає вимогам чинного законодавства України та встановленим нормам і правилам, у зв`язку з чим, не погоджений та оцінений негативно.
Проте, інших дій щодо усунення вказаних в державній експертизі зауважень ОК Канівська човнова станція не виконала, при цьому продовжувала використовувати земельну ділянку в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища в м. Каневі по вул. Шевченка.
Судом встановлено, що на даний час проект відведення земельної ділянки площею 4582 кв.м. в м. Каневі по вул. Шевченка за рахунок земель Канівської міської ради не розроблений, землевпорядна документація на затвердження Канівській міській раді не надавалася.
Тобто спірна земельна ділянка упродовж тривалого часу фактично використовується без правовстановлюючих документів, чим порушуються вимоги ст. 124, 125, 126, 134 ЗК України, що підтверджується листом Канівської міської ради від 20 січня 2021 року № 01-01-35/133.
Водночас, 16 квітня 2019 року між обслуговуючим кооперативом Канівська човнова станція (землекористувач) та Канівською міською радою Черкаської області (власник землі) було укладено угоду №382 за фактичне землекористування.
У пункті 3 угоди сторони передбачили, що розірвання даної угоди в односторонньому порядку не може бути.
Згідно з інформацією Канівської міської ради наданої в листах від 23 грудня 2019 року та від 20 січня 2021 року між Канівською міською радою та ОК Канівська човнова станція укладено угоду №382 від 16 квітня 2019 року, яка є безтерміновою та підтверджує фактичне землекористування.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України Про оренду землі (в редакцій чинній на момент укладення спірної угоди) укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.
На момент укладення спірної угоди земельна ділянка комунальної власності мала надаватись в оренду юридичній особі тільки за результатами земельних торгів.
Таким чином, земельним законодавством не передбачено право власника розпоряджатись земельною ділянкою шляхом передачі її іншим особам у платне користування без рішення відповідного органу.
Отже, сторонами угоди в порушення вимог ст. 124, 125, 126, 134 ЗК України не був дотриманий встановлений порядок передачі в оренду спірної земельної ділянки та належного оформлення такого права.
Неналежне оформлення відносин оренди земельної ділянки і є тим способом, завдяки якому досягається прихована мета передачі в користування земельної ділянки.
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Визнати недійсною угоду №382 за фактичне землекористування від 16 квітня 2019 року, укладену між Канівською міською радою та обслуговуючим кооперативом Канівська човнова станція.
Суддя А.В.Васянович
***
Повний текст рішення 103695006, ухваленого 09.03.2022
http://kanos.com.ua/prokuratura-povernula-hromadi-zemelnu-dilyanku-vartistyu-1-mln-hrn-scho-znahodytsya-v-pryberezhnij-zahysnij-smuzi-kremenchutskoho-vodoshovyscha-v-kanevi/#comment-24451
******
Побачивши у той час випадково на вулиці вкрай талановитого святелика з заробітною платою, яка вища ніж у Президента України та побачивши інтелектуальний вираз на формі його обличчя, аби ви знали, як я сміявся, як я сміявся, як я сміявся, як я сміявся…
А як я реготав !!! – від новини , що торкнуті місцеві партіоти остаточно винайшли зміст свого життя – з завзяттям почали крутити на одному місці назви вулиць… .
***
Як я реготав, пригадуючи чергову історію про ренькаса, човнову станцію та аукціон.
Як я реготав….як я реготав…
***
Додамо ці матеріали до електронної петиції щодо Ренькаса.
http://kanos.com.ua/osvyacheni-pasky-ta-velykodni-smakolyky-vidpravlyat-iz-kaneva-na-peredovu-foto/
Чого реготав? Мрієш що щось зміниться? Дарма. Це Святелик і К* можуть сміятись, у них все ОК, а в тебе сміх без причини – ознака дурачини. Регочи і далі!
Це вірно, завдяки інтернету, Святелик навічно вписав своє прізвище у історію міста. Згодом і його портрет буде у міській раді.А ось що там буде написано – ми побачимо. Може так статися, що ренькас виявиться згодом місцевим лайливим словом.
Хто такий Голуб?
Єто такая прожорліва птічка
Правильна,й приємна новина.