День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відгукнувся для багатьох українців сумом втрат і болю, втім ветерани і по цей час пригадують жахливі роки війни і крові з гордістю, з радістю в серці за перемогу. Все життя з позитивом і нині з посмішкою на порозі свого дому зустрічає гостей ветеран Другої світової, учасник бойових дій, канівчанин Леонід Тітов. Одним із його життєвих кредо і залишається уміння радіти життю.

«Мені всі кажуть, що я завжди сміюсь. А я просто ніколи не жалівся на життя. З позитивом ставився до життєвих ситуацій, хоч і прожив без батька і матері», - ділиться своїм життєвим поглядом Леонід Федорович.

Не пам’ятає своїх батьків і де народився, виховувався у дитбудинку на Харківщині, пригадує, що у дитбудинку їх тоді було майже 200 дітлахів. В 1941 році разом з учнями ремісничого училища був евакуйований на Урал. Вивчився у авіаційному училищі, у 1943-му склав військову присягу і відтоді небо стало його рідним домом.

«Загалом перебував у повітрі 9 тисяч годин, тобто виходить, що прожив в небі півтора роки, літав понад хмарами»,- ділиться спогадами Леонід Федорович. Тож і Канівщину собі обрав за красу, облюбувавши її з висоти пташиного польоту.

Нині про виконання свого військового обов’язку розповідає дітям у канівських дитсадках і школах. Вірить у долю, впевнений, що треба сприймати з радістю в житті все, що нам дається.

Опікується над ним як і над іншими ветеранами Рада ветеранів м. Канева на чолі з Василем Туліним. Каже, коли прийшов працювати в організацію вісім років тому, то учасників бойових дій було майже 80 осіб, а нині залишилось лише одинадцятеро.

«Постійно приглядаємо за ними, вирішуємо всі життєві проблеми, минулого року чотирьом відремонтували квартири і будинки за кошти міської ради. Дуже допомагає  нам народний депутат від нашого округу Владислав Голуб. Цьогоріч, як і попередні роки, нардеп допоміг придбати подарунки для ветеранів Канівщини, до нього завжди звертаємося за підтримкою»,- розповів Василь Тулін.

Гордістю Канівщини є і два хори ветеранів: чоловічий і жіночий. До Дня пам’яті та примирення хор виступив під час урочистостей у залі засідань Будинку рад, зібрав шквал овацій і водночас сліз на очах. Так наші ветерани з душею вміють і заспівати і пригадати війну.

«Вони брали до рук зброю, відбудовували країну, ростили дітей, вони завжди стояли на сторожі нашої свободи і незалежності, проливаючи свою кров. А сьогодні вони зачаровують нас своїм співочим талантом. Це наша гордість, наші ветерани. Їхні голоси – це біль втрат війни і водночас радість перемоги. Дякуємо їм, що зберегли в душі і передали нам атмосферу пам’яті. Нехай наші ветерани ще довго радіють життю, низький уклін вам за перемогу, світла пам’ять усім, хто загинув, виборюючи нашу свободу і незалежність»,- підсумувала помічник народного депутата Владислава Голуба Олена Радченко.