Черкаською окружною прокуратурою забезпечується процесуальне керівництво досудовим розслідуванням в кримінальному провадженні, яке розслідується СВ Черкаського РУП за оперативного супроводу УСБ України в області, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (ч. 2 ст. 364 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Згідно з отриманими на цей час у ході досудового слідства доказами, одним з колишніх керівників вказаного державного органу у 2016 році, в порушення вимог законодавства, підписано та видано наказ про відведення у приватну власність для ведення особистого селянського господарства земельної ділянки, яка частково знаходиться в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища. Вказаними діями завдано збитки державним інтересам на загальну суму 1,7 млн. грн.

За ефективного здійснення процесуального керівництва зазначеного кримінального провадження, вказаній службовій особі на цей час повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція ч. 2 ст. 364 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.                          

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до семи років позбавлення волі засудили канівця, який пограбував автівку жінки-переселенки.