Над Україною встановилося західно-східне перенесення повітря атлантичного походження. При даній формі циркуляції, циклони, заряджені енергією Гольфстріму несуть на Черкащину тепло у супроводі періодичних опадів у вигляді дощу, мокрого снігу та рвучкого вітру.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометецентру Віталія Постриганя.

Сніговий покрив суттєво зменшиться, місцями зійде повністю. Слабко мерзлий грунт дозволить талій воді поповнити вологозапаси.

У вівторок та середу часом невеликий дощ. Середньодобові температури 4-5º тепла, що вище клімату на 7-8 градусів. Температура впродовж доби плюсова: вночі 0-5º, вдень аж 3-8º.

Плюсові середньодобові температури узимку, зокрема у грудні, не новина для клімату Черкащини. Проте, їх кількість різна. У грудні 2002 – 1 день, у 1960 – 31 день, коли з температурою +3,4º грудень видався найтеплішим за 77 років метеорологічних спостережень.

21-22 грудня адвекція (надходження) тепла дещо зменшиться. Температура вночі 0-2º тепла, вдень 4-6º тепла. У четвер без істотних опадів, у п’ятницю – помірний дощ.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу у Каневі випала майже місячна норма опадів – на черзі ожеледиця та незначні опади.