Верховна Рада України на минулому тижні ухвалила  у першому читанні законопроект «Про фахову передвищу освіту», робота над яким продовжувалась більше 2 років. Його підтримали 254 народні депутати. Проект передбачає  нові можливості для розвитку технікумів і коледжів, а також встановлює нові механізми фінансування цих закладів.

Нардеп Владислав Голуб вважає, що з прийняттям цього закону Верховна Рада вже запізнюється, адже доля саме цих освітніх закладів до цього часу не вирішена,  а  відтік молоді на навчання і працевлаштування за кордоном продовжується.

«Працюючи на своєму виборчому окрузі,  часто зустрічаюсь з колективами закладів вищої, загальної середньої та професійно-технічної освіти і бачу, що найбільше проблем сьогодні в технікумах і коледжах. І фінансових, і матеріально-технічних, і юридичних, оскільки невизначеність статусу та відсутність дієвого механізму фінансування поставили їх на межу виживання».

Свою стурбованість подальшою долею  висловив у своєму зверненні до нардепа і колектив Канівського коледжу культур і мистецтв. Освітяни висловили побоювання,  що в разі зволікання з прийняттям законопроекту №8321, законодавчі підстави для функціонування коледжів та технікумів будуть відсутні, що автоматично призведе до їх знищення.

Владислав Голуб переконаний, що сьогодні Україна потребує не тільки і не стільки спеціалістів з вищою освітою, а  більшою мірою робітників, бакалаврів з фаховою передвищою освітою. Саме технікуми і коледжі  завжди  готували і в майбутньому даватимуть  для потреб економіки України затребуваного на ринку праці фахівця.  Головне, щоб у зв'язку зі зміною політичної кон'юктури, розгляд цього  законопроекту і 2 читанні  не відклали.

«Фахова вища освіта має бути пріоритетом держави, це майбутнє. На цьому наполягає Європа, на цьому стоятиму і я в питаннях розвитку і підтримки освітньої галузі», - говорить Владислав Володимирович.