Керівництво Шевченківського національного заповідника зацікавлене у прийнятті на баланс заповідника земельної ділянки, на якій знаходиться розграбований і зруйнований  нині готель «Тарасова гора».

Про це в ефірі одного з центральних телеканалів країни розповів генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар'ян Піняк, інформує «Kanos».

За його словами, сам готель є мало цікавим для заповідника, але куди більшу цікавість викликає земля, на якій знаходиться територія готелю, що є по суті, таким собі вкрапленням поміж двох заповідників, Канівського природничого та Шевченківського національного.

«Ще у 2010-му році це питання піднімалося. І під часу вручення Шевченківських премій на Чернечій горі, тодішній голова федерації профспілок України у присутності чинного на той момент Президента України Віктора Януковича зробили такий широкий жест і передали нам рішення майнової комісії щодо передачі готелю і, відповідно, землі під ним, на баланс заповідника. Однак, процес далі не пішов. Але у 2015-му році ми знову звернулися до Міністерства культури України із проханням все таки вирішити відповідну ситуацію», - повідомив Мар'ян Піняк.

В свою чергу, на запитання ведучого стосовно того, що ж бачить керівництво заповідника на землі, яку сьогодні займає готель «Тарасова гора», Мар'ян Володимирович зауважив, що у перспективі, за умови передачі відповідної ділянки на баланс заповідника, можна буде вести розмову про будівництво невеличкого соціального готелю, в розрахунку на одну автобусну групу, в якому могли б розміщатися за помірними цінами школярі або студентство, котре відвідує з екскурсіями Тарасову гору.