Народний депутат від Канівщини Владислав Голуб розповів про перебіг виборчого процесу в Йорданії, де він наразі перебуває.
Своїми враженнями від волевиявлення жителів Йорданії, парламентар поділився у власному Facebook, інформує «Kanos».
«Якщо одним словом, то у мене змішані відчуття від виборів в Йорданії. З одної сторони, влада зробила достатньо позитивні кроки на шляху унеможливлення «багаторазового» голосування (хоча самі розумієте коли маємо справи з автономними племенами, бідуїнами, то таке було повсюди), для забезпечення моніторингу за виборами! Але... Демократичність і додержання основних засад вільних виборів викликає великі сумніви», - констатував Голуб.
За його словами, організація виборів достатньо чітка та прозора.
«Дільниці діляться на «чоловічі», де голосують виключно чоловіки, та, відповідно, «жіночі», де голосують виключно жінки. Для того, щоб мати можливість взяти участь у голосуванні, виборцю має виповнитися 18 років та 90 днів на день голосування. Вибори проходять з 7 години ранку до 19 години. У центральної виборчої комісії є право продовжити голосування ще на дві години. Виборча комісія складається з 8 членів: голова комісії, заступник голови, член комісії, особа, відповідальна за перевірку реєстру виборців та внесення даних в комп'ютер, особа, відповідальна за формування черги, особа, відповідальна за нагляд за скринькою та 2 асистенти підрахунку голосів (долучаються до роботи комісії за годину до закінчення голосування)», - поділився деталями виборчого процесу в Йорданії нардеп.
Крім того, з його слів, голова комісії, на камеру, показує кожен бюлетень, і говорить чи він чинний чи ні, і за кого віддано голос.
«А тепер про демократичність. По всій місцевості в день голосування висить виборча реклама, йде активна агітація, перед входом до виборчих дільниць стають самі кандидати та/або довірені їх особи, розповідають, як саме треба голосувати, віддають агітаційні матеріали, як саме треба заповнити бюлетень, роздають всякі блага (солодощі, пригощають чаєм/кавою виборців, роздають певні матеріальні блага...). Бачив випадок коли один з кандидатів сидів зі списком виборців, перевіряв, хто прийшов, пригощаючи чимось до голосування і після нього. Ці всі речі офіційно заборонені згідно діючого місцевого законодавства, але ні поліція, ні місцеві наглядачі, навіть зауваження на це не роблять», - резюмував Голуб, доповнивши власний допис різними світлинами, на яких зафіксовано виборчий процес та особливості ведення політичної агітації в Йорданії.